​Pojawiają się kolejne dowody na to, że Returnal trafi na PC

Returnal pierwotnie ukazał się jako gra ekskluzywna dla konsoli PlayStation 5. Wszystko jednak wskazuje na to, że niedługo może się to zmienić i tę specyficzną grę ujrzymy również na PC.

Wygląda na to, że Sony i związane z nimi studia tworzące gry coraz częściej zerkają w stronę bazy graczy pecetowych. Po wydanych niedawno hitach, takich jak Horizon: Zero Dawn, God of War czy zapowiedzianym The Last of Us Part 1, prawdopodobnie niedługo na naszych “blaszakach" ujrzymy również Returnal. Informacja ta nie została jeszcze co prawda zapowiedziana oficjalnie, ale mamy na to coraz więcej dowodów.

Oregon czyli Returnal?

W maju pierwsze przesłanki za takim obrotem sprawy pojawiły się w serwisie SteamDB, pod nazwą projektu Oregon. We wrześniu w internecie pojawiło się nagranie, pochodzące prawdopodobnie z Returnala uruchomionego na pecetowym dev-kicie. Pierwszy zauważył je Alex Battaglia z kanału Digital Foundry. Dziś mamy kolejne informacje na temat projektu Oregon w serwisie SteamDB.

Reklama

Celowe działanie czy błąd człowieka?

Wczoraj we wpisie na temat Oregona pojawiła się niewielka zmiana, dotycząca systemu plików użytkownika. Zmieniono w niej ścieżkę do plików - z "Tourist/Steam/Saved/SaveGames" na "Returnal/Steam/Saved/SaveGames". Jest więc już niemal pewne, że Oregon to tak naprawdę Returnal. Zmiana ta jednak nie była najprawdopodobniej celowa, a wynikła z błędu człowieka, bo wczoraj rano przywrócono starą ścieżkę, z “Tourist" jako pierwszym elementem. Serwis SteamDB prowadzi jednak changelogi wszystkich zmian, więc nadal bo obu pozostał tam ślad.

Pecetowy Returnal jest prawie pewny

Teraz już jednak ogłoszenie pecetowego Returnala wydaje się być nieuniknione i pozostaje jedynie kwestią czasu. Tym samym dołączy do takich nadchodzących na PC gier jak wspomniane The Last of Us Part I czy Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Returnal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy