Reklama

Po siedmiu latach Two Worlds II otrzyma nowe dodatki

Stworzona przez krakowskie studio Reality Pump gra Two Worlds II wraca z martwych. Zapowiedziano dwa fabularne rozszerzenia do produkcji.

Pierwszy dodatek zatytułowany Call of Tenebrae ukaże się stosunkowo niedługo, bo już w przyszłym miesiącu - 25 maja. DLC pojawi się na PC, gdzie rozprowadzane będzie za pośrednictwem usługi Steam.

Akcję rozszerzenia osadzono w znanym z podstawowej wersji gry i wcześniejszych odsłon cyklu fantastycznym świecie Antaloor. Kierowany przez gracza bohater jest świadkiem morderstwa - próbując odkryć tożsamość zabójcy, natrafia na trop przypominających szczury istot, które potrafią posługiwać się magią.

Heros stanie oczywiście przed zadaniem powstrzymania stworów w realizacji sekretnego, ale złowrogiego planu. Twórcy obiecują, że nadchodzący dodatek zagwarantuje ponad 10 godziny rozgrywki i wprowadzi nowy silnik graficzny, który zapewni lepszą oprawę wizualną.

Reklama

Call of Tenebrae wydany zostanie w dwóch wersjach - jako DLC do Two Worlds II oraz samodzielna produkcja. W ten sposób firma TopWare Interactive - właściciel praw do serii - chce dotrzeć zarówno do fanów cyklu, jak i nowych graczy. Cenę obu edycji ustalono odpowiednio na 9,99 dolarów (ok. 40 zł) i 14,99 dolarów (ok. 60 zł).

Drugi dodatek nosi nazwę Shattered Embrace, ale szczegółów na temat rozszerzenia nie podano. Ujawniono jedynie, że ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie.

W planach są jeszcze dwa zestawy map do trybu sieciowego, ale brak jakichkolwiek informacji. Gracze otrzymają możliwość kupna wszystkich rozszerzeń w ramach przepustki sezonowej. W skład pakietu wejdzie jeszcze bonusowy przedmiot do wykorzystania podczas zabawy, artbook, kompendium poświęcone Two Worlds II oraz ścieżka dźwiękowa.

Za dodatkową zawartość odpowiada Reality Pump, nie jest to jednak zespół, który przygotował podstawową wersję gry. Krakowskie studio zamknięto w 2015 roku, ale prawa do marki zachowało właśnie TopWare Interactive, które pod takim szyldem sformował nową ekipę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje