Gry dla rodziny
Wsiąść do Pociągu
Cała seria gier, która zdobyła popularność na wielu długościach i szerokościach geograficznych. Zawdzięcza to dobremu wykonaniu, ale przede wszystkim prostym zasadom oraz emocjonującej rozgrywce o wielu możliwych scenariuszach.
Każda sesja z Wsiąść do Pociągu jest inna niż poprzednie, a jeśli dana plansza i klimat wam się znudzą, możecie sięgnąć po któryś z dodatków albo po kolejną większe wydanie. Są wśród nich dostępne m.in. Polska, Stany Zjednoczone, Afryka, Francja czy Dziki Zachód. To świetna zabawa, ale i okazja do tego, by nauczyć dzieci geografii.
- Liczba graczy: 2-5
- Wiek: od 8 lat
- Czas gry: 60-90 minut
Boso przez Świat
Gra opracowana przy współpracy Agnieszki Rajczak-Kucińskiej oraz Wojciecha Cejrowskiego, znanego m.in. z podróżniczego programu telewizyjnego o takim samym tytule. Podobnie jak Wsiąść do Pociągu, to emocjonująca gra, która pozwala nie tylko (bardzo) przyjemnie spędzić czas, ale także dowiedzieć się więcej o świecie.
Podczas zabawy w Boso przez Świat musisz jak najszybciej pokonać trasę wylosowaną na samym początku. Oczywiście twoi rywale będą robić wszystko, co w ich mocy, aby zrobić to przed tobą. Co ciekawe, na planszy przedstawiającej świat nie poruszamy się pionkiem - zamiast nich autorzy zdecydowali się umieścić w pudełku zmazywalne pisaki.
- Liczba graczy: 2-4
- Wiek: od 10 lat
- Czas gry: 60-90 minut
Dixit
Od lat wymieniana wśród najbardziej emocjonujących i najbardziej wciągających planszówek. Jest na tyle prosta, że może w nią grać praktycznie każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Gracze wcielają się w role bajarzy, którzy muszą wymyślać skojarzenia i dopasowywać karty do haseł.
Jeśli chcemy zwyciężyć, musimy nie tylko nieustannie główkować, ale też opanować sztukę wprowadzania rywali w błąd. Zabawa w Dixit to wyśmienita okazja do tego, by pozwolić naszej wyobraźni rozwinąć skrzydła. Pojedyncza rozgrywka trwa około pół godziny.
- Liczba graczy: 3-6
- Wiek: od 8 lat
- Czas gry: 30 minut