Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepsze gry planszowe dla singla, dla pary i dla rodziny

Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu w domu dla całej rodziny. Szczególnie przydatne mogą okazać się teraz podczas zamknięcia z powodu pandemiii /123RF/PICSEL

Gry dla rodziny

Wsiąść do Pociągu

Reklama

Cała seria gier, która zdobyła popularność na wielu długościach i szerokościach geograficznych. Zawdzięcza to dobremu wykonaniu, ale przede wszystkim prostym zasadom oraz emocjonującej rozgrywce o wielu możliwych scenariuszach.

Każda sesja z Wsiąść do Pociągu jest inna niż poprzednie, a jeśli dana plansza i klimat wam się znudzą, możecie sięgnąć po któryś z dodatków albo po kolejną większe wydanie. Są wśród nich dostępne m.in. Polska, Stany Zjednoczone, Afryka, Francja czy Dziki Zachód. To świetna zabawa, ale i okazja do tego, by nauczyć dzieci geografii.

  • Liczba graczy: 2-5
  • Wiek: od 8 lat
  • Czas gry: 60-90 minut

Boso przez Świat

Gra opracowana przy współpracy Agnieszki Rajczak-Kucińskiej oraz Wojciecha Cejrowskiego, znanego m.in. z podróżniczego programu telewizyjnego o takim samym tytule. Podobnie jak Wsiąść do Pociągu, to emocjonująca gra, która pozwala nie tylko (bardzo) przyjemnie spędzić czas, ale także dowiedzieć się więcej o świecie.

Podczas zabawy w Boso przez Świat musisz jak najszybciej pokonać trasę wylosowaną na samym początku. Oczywiście twoi rywale będą robić wszystko, co w ich mocy, aby zrobić to przed tobą. Co ciekawe, na planszy przedstawiającej świat nie poruszamy się pionkiem - zamiast nich autorzy zdecydowali się umieścić w pudełku zmazywalne pisaki.

  • Liczba graczy: 2-4
  • Wiek: od 10 lat
  • Czas gry: 60-90 minut

Dixit

Od lat wymieniana wśród najbardziej emocjonujących i najbardziej wciągających planszówek. Jest na tyle prosta, że może w nią grać praktycznie każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Gracze wcielają się w role bajarzy, którzy muszą wymyślać skojarzenia i dopasowywać karty do haseł.

Jeśli chcemy zwyciężyć, musimy nie tylko nieustannie główkować, ale też opanować sztukę wprowadzania rywali w błąd. Zabawa w Dixit to wyśmienita okazja do tego, by pozwolić naszej wyobraźni rozwinąć skrzydła. Pojedyncza rozgrywka trwa około pół godziny.

  • Liczba graczy: 3-6
  • Wiek: od 8 lat
  • Czas gry: 30 minut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje