Reklama

Kolejne wzmianki o Red Dead Redemption 2 na PC

Miłośnicy platformy PC nadal czekają na oficjalne potwierdzenie, że doczekają się konwersji Red Dead Redemption 2. Rockstar nadal milczy w tej kwestii, lecz w sieci raz po raz pojawiają się kolejne sugestie na ten temat. Czas na kolejną porcję: CV jednego z pracowników zaangażowanych w grę.

Nan Ma to były programista systemów fizyki z Rockstar Toronto, zatrudniony w studiu przez sześć la i pięć miesięcy, do 2016 r. To właśnie w jego profilu w serwisie LinkedIn w rubryce z doświadczeniem pojawiła się rubryka z Red Dead Redemption 2 na PC, obok Max Payne 3 oraz Grand Theft Auto V.

Ma jest teraz dyrektorem generalnym i założycielem Future Immersive. Ci najbardziej cyniczny obserwatorzy sugerują, że programista mógł po prostu wymienić oczekiwany tytuł tylko po to, by zainteresować internet swoją osobą i pomóc w ten sposób swojej firmie.

Reklama

Nie są to jednak pierwsze doniesienia tego typu. Już w ubiegłym roku Red Dead Redemption 2 w wersji PC pojawiło się na profilu innego programisty, tym razem z Rockstar Leeds. W tym przypadku wzmiankę błyskawicznie usunięto, ponieważ deweloper był nadal zatrudniony w angielskim studiu.

Idąc dalej, w październiku pewne wskazówki dostarczyła aplikacja mobilna towarzysząca grze. Wewnątrz kodu znaleziono kilka bardzo interesujących linii, zawierających frazy kluczowe nie tylko dla miłośników grania na pecetach, ale także na sprzęcie przeznaczonym do rzeczywistości wirtualnej.

Linia "PARAM_companionAutoConnectIpPC" odpowiada najpewniej za łączenie aplikacji mobilnej z komputerami osobistymi, aby wyświetlić na urządzeniu mobilnym odpowiednie statystyki postaci oraz mapę, zgodną z naszymi postępami na komputerze.

Przypomnijmy: Red Dead Redemption 2 Official Companion App w czasie rzeczywistym przekazuje na urządzenie mobilne szereg mniej lub bardziej przydatnych informacji, takich jak choćby mapa, na której możemy następnie umieścić znaczniki w dowolnym miejscu.

Wszystko to na razie dostępne tylko na PS4 oraz Xbox One, ale - jak pokazuje ta, oraz inne znalezione w kodzie linie - przygotowana przez Rockstar aplikacja już teraz jest przygotowana do współdziałania także z komputerami osobistymi, jeśli - lub gdy - Red Dead Redemption 2 już się na nich ukaże.

Jest też kompletna lista opcji graficznych, co wydaje się sugerować, że w przypadku PC aplikacja mobilna zostanie rozszerzona o możliwość modyfikowania opcji bez potrzeby przechodzenia do menu na komputerze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy