Halo Infinite - jaki jest powód wzrostu cen mikrotransakcji?

Twórcy Halo Infinite, 343 Industries wyjaśnili niespodziewany, niedawny wzrost cen w sklepie w grze. Oczywiście podwyżki spotkały się wcześniej z ostrą krytyką ze strony graczy.

Ceny w sklepie w Halo Inifinite wzrosły po tym, jak twórcy dodali opcję wielu rdzeni dla pancerzy. O ile sama zmiana została ciepło powitana przez graczy, o tyle towarzyszące jej podniesienie cen także starszych elementów kosmetycznych - już niekoniecznie.

Frustracje fanów Halo Infinite

Jeden z fanów gry napisał: “Ceny na poziomie 5 dolarów są bardzo rozczarowujące, a jeszcze bardziej fakt, że firma podniosła je również dla starych pakietów przedmiotów. W aktualnym sezonie bardzo rzadko coś kupowałem, w porównaniu do sezonów 1-4. Kiedyś robiłem to bardzo często, ale teraz większość przedmiotów po prostu nie jest warta tych cen." Inny stwierdził krótko: “To doskonały sposób by stracić zaufanie, jakie zdobyli wraz z premierą sezonu piątego."

Reklama

Wyjaśnienia 343 Industries

Człowiek odpowiedzialny za kontakty ze społecznością, Brian “ske7ch" Jarrad odniósł się do tych pełnych oburzenia wpisów. Napisał między innymi, że twórcy próbują utrzymać stały poziom pomiędzy przedmiotami w sklepie oraz tymi, które w przyszłości mogą zyskać funkcję multi-core.

Czym jest multi-core?

Wyjaśnienia te chyba nie przekonały graczy, bo Ci nadal wyrażają frustrację. Niektórzy porównują to do inflacji, która uderza w ich dobra cyfrowe, inni po prostu są oburzeni tym, że firma próbuje wykorzystać nowe funkcje do zwiększenia zysków.

Funkcja multi-core jest odpowiedzią na trwające od dawna narzekania graczy, że Halo Infinite polegało na systemie przedmiotów kosmetycznych, który ograniczał korzystanie z niektórych spośród nich do jednego rdzenia. Żeby móc korzystać z innych przedmiotów, trzeba było najpierw posiadać odpowiedni rdzeń. Teraz problem ten znikł, ale za to pojawił się nowy - cena. Dla graczy jest to kolejny na długiej liście dowodów, że projekt prowadzony jest bez sensownego planu, bo kiedy tylko pojawią się przesłanki by zaufać twórcom, Ci kolejną aktualizacją wyrzucają wszystko do kosza.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Halo Infinite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy