Reklama

Grand Theft Auto V w wersji na konsole nowej generacji może korzystać z silnika Red Dead Redemption 2

​Wiele wskazuje na to, że ulepszona wersja GTA V na PS5 oraz Xbox Series X/S skorzysta z silnika Red Dead Redemption 2. Sugerują to wzmianki odnalezione w plikach najnowszej aktualizacji do gry.

Grand Theft Auto V zostało pierwotnie wydane na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, ale Rockstar zdołał przenieść swoją grę także na komputery oraz Xbox One oraz PS4. Studio nie zamierza poprzestawać jednak wyłącznie na tych urządzeniach i już szykuje wersję na next-geny, która - jeśli wierzyć dostępnej informacji - będzie działać na silniku Red Dead Redemption 2, a więc zaoferuje pewien przeskok graficzny.

Użytkownik o pseudonimie Tez2 w poście na GTAforums przyznał, że doszukał się w plikach najnowszej aktualizacji do GTA V wzmianki o samodzielnej edycji produkcji, najpewniej dedykowanej platformom PS5 i Xbox Series X/S, której ciąg znaków wprost odnosi się do silnika Rockstar RAGE, z którego korzysta Red Dead Redemption 2.

Reklama

Jednak możliwe jest, że wyłącznie interfejs użytkownika będzie oparty na technologii z najnowszego westernowego tytułu Rockstara. Przypomnijmy, że Rockstar w ubiegłym roku zapowiedział "rozszerzony i ulepszony" port PS5, więc logiczne, że autorzy mogą zaoferować przesiadkę na nowszy, lepszy silnik, tym bardziej że GTA V ma już swoje lata i chociaż nadal nie wygląda źle, to odstaje technicznie od nowszych gier.

Rockstar korzysta z usług RAGE od 2006 roku i dotychczas napędzał on m.in. Grand Theft Auto IV, Red Dead Redemption czy Max Payne 3. Nie jest jasne, jakie inne zmiany mogą zostać wprowadzone w ramach ulepszonej edycji GTA V na next-geny, lecz należy oczekiwać więcej oficjalnych informacji w niedalekiej przyszłości. GTA V na PS5 i Xbox Series X/S ma zadebiutować w 2021 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy