Reklama

DOOM Eternal: The Ancient Gods – Part Two – drugie DLC już dostępne

Mało który fan gier i elektronicznej rozrywki nie słyszał o kultowej serii DOOM, która po raz pierwszy a rynku pojawiła się w 1993 roku. Ostatnia jej odsłona to wydana w marcu 2020 roku gra DOOM Eternal, która z kolei stanowi pełnoprawną kontynuację restartu serii wydaną cztery lata wcześniej.

Jak to w przypadku dużych produkcji bywa, tak i w DOOM Eternal skutecznie zaplanowano podtrzymywanie zainteresowania graczy tematem. W październiku zeszłego roku został wydany DLC pod tytułem The Ancient Gods, Part One, w którym Doom Slayer mierzy się z nowymi hordami potworów z piekła rodem. Z kolei 20 marca ukazał się dodatek The Ancient Gods, Part Two, który kończy historię DOOM Slayera i jego walki piekielnymi demonami.

Reklama

Co ważne, The Ancient Gods - Part Two jest samodzielnym DLC, do którego nie jest wymagane posiadanie podstawowej wersji gry, ani nawet pierwszego dodatku. Dotychczasową historię głównego bohatera poznajemy w telegraficznym skrócie, aby od razu ruszyć w wir walki. Celem naszego protagonisty jest piekielna stolica Immora, w drodze do której przemierzy fantastyczne miejscówki - od ruin starożytnego miasta, przez kosmiczna cuda Włóczni Świata, aż po zniszczone, zarośnięte miasto na Ziemi, kryjące tajemniczy portal - to dzięki niemu dotrzeć może do doskonale chronionej siedziby Mrocznego Pana.

The Ancient Gods - Part Two to kontynuacja znanej historii, ale za to z nowymi, zabójczymi wariantami demonów. Opancerzony baron nosi specjalną zbroję i używa ataku ładowanej pięści. Kamienny diablik ma skórę niemal nie do przebicia i specjalizuje się w walce na krótkim dystansie. Wrzaskun to zombie, który po śmierci wzmacnia pobliskie demony. Przeklęty łowca jest mutacją z jadowitymi, przeklętymi szponami. DOOM Slayer najpierw musi poznać ich słabości, żeby bez przeszkód ich likwidować.

Oprócz nowych typów wrogów w DLC pojawia się także dodatkowy arsenał, dzięki któremu można siać totalny chaos i zniszczenie. Mowa tutaj o Młocie Strażnika, starożytnej broni, która potrafi powstrzymać wszystkie demony złapane w jej falę uderzeniową. Dzięki młotowi można oszałamiać wrogów, a w połączeniu z bombą lodową lub płomiennym wybuchem odzyskać zdrowie lub pancerz.

Zarówno pierwszy, jak i drugi DLC do DOOM Slayer to dodatki samodzielne, nie wymagające posiadania podstawowej wersji gry. Jednak aby w pełni cieszyć się wrażeniami płynącymi z rozgrywki zalecane jest poznanie całej historii na własnej skórze. The Ancient Gods, Part Two jest dostępna w Jednorocznej Przepustce DOOM Eternal, jako część DOOM Eternal Deluxe Edition oraz w formie osobnego zakupu cyfrowego. 

Wszyscy fani serii DOOM mogą również dołączyć do Slayers Club, dzięki któremu będą mieć dostęp do najnowszych informacji o legendarnej serii, do wyzwań społeczności. Będą mogli także łączyć się z innymi fanami DOOM-a na całym świecie oraz odblokowywać specjalną zawartość do DOOM Eternal.

The Ancient Gods, Part Two jest dostępna na platformach Xbox One, PlayStation 4, Windows PC i Google Stadia, a także na konsolach Xbox Series X i PlayStation 5 poprzez wsteczną kompatybilność.  

materiał promocyjny


Prezentacja partnera


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje