Reklama

Dłuższa przerwa od grania? Jest okazja, żeby wrócić!

Branża elektronicznej rozrywki jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze. Z roku na rok jej wartość systematycznie rośnie i już teraz jest znacznie większa od pokrewnych, takich jak filmowa czy muzyczna. Zresztą wystarczy podać przykład hitu ostatnich tygodni – gry Red Dead Redemption 2, która w pierwszy weekend sprzedaży wypracowała rekordowe 725 mln dolarów zysku.

Z rodziną najlepiej... przy grach!

Marka Lenovo Legion zauważając zmieniające się trendy przeprowadziła ostatnio badania rynkowe pod nazwą "Fenomen Dojrzałego Gracza". Skutecznie utwierdzają one w przekonaniu, że grami komputerowymi interesuje się dużo więcej dojrzałych użytkowników niż głosi stereotyp. Wiele osób wciąż ma przekonanie, że przeciętny gracz to nastolatek płci męskiej. Nic bardziej mylnego - ponad połowa osób sięgających po gry to tzw. Dojrzali Gracze, czyli osoby w wieku 25-44 lat, dla których granie stanowi swoistą formę relaksu i odstresowania się. Co ciekawe dla osób postrzegających stereotypowo graczy - blisko połowę ich stanowią kobiety.

Reklama

Z tego samego raportu dowiadujemy się bardzo ciekawej rzeczy - granie nie jest powodem do wstydu i ukrywania swojej pasji. Nowoczesny gracz głośno mówi o swojej pasji i dzieli się informacjami o niej zarówno w życiu rzeczywistym, jak i w  sieci.

Zręczności nigdy za mało


Ciekawą tendencją jest ostatnio powrót do retro rozrywki. Składają się na nią dwa czynniki - jeden zależny od drugiego. Wiele osób wychowanych na kultowym Pac-Manie i jemu podobnych produkcjach z lat 80.i 90. ubiegłego wieku wracają do gier jako Dojrzali Gracze. Dlatego też od dłuższego czasu obserwujemy spore zainteresowanie retro-grami, a także wskrzeszaniem oldschoolowych pozycji.

I jak się okazuje, stara miłość nie rdzewieje - jak podaje raport blisko połowa graczy (49 proc.) wciąż preferuje gry zręcznościowe, potomków legendarnego Pac-Mana. Jakie kategorie gier znalazły się jeszcze w zestawieniu? Odpowiedź znajdziecie w raporcie dostępnym bezpłatnie na stronie www.fenomengracza.pl.

Jaki masz sprzęt? Powiem ci, jakim jesteś graczem

Rosnąca popularność gier komputerowych w ciągu ostatnich kilkunastu lat sprawiła, że na rynku pojawiły się dedykowane urządzenia skierowane do graczy. Poczynając od myszek, klawiatur i słuchawek, na komputerach i laptopach do gier kończąc. Każdy liczący się producent sprzętu komputerowego ma w swoim portfolio osobną gamingową markę, którą kusi tę atrakcyjną grupę klientów.

Jeden z najbardziej znanych producentów urządzeń komputerowych, firma Lenovo także posiada w swoim katalogu linię gamingową - jest nią marka Legion, której flagowymi produktami są bezkompromisowe i bardzo wydajne laptopy. Laptopy dla graczy łączą w sobie kilka zalet - od wspomnianej wcześniej, niezbędnej w przypadku nowych, zaawansowanych gier wydajności poczynając, a na wysokiej mobilności kończąc, dzięki czemu takie urządzenie lada moment może zamienić się w centrum domowej rozrywki lub narzędzie pracy.

Jak wynika z omawianego raportu, ważnym czynnikiem dla "Dojrzałych Graczy" jest odpowiedni dla ulubionej rozrywki sprzęt. Często jest to ten sam laptop, który wykorzystują w pracy. Dlatego istotnym jest, aby oprócz odpowiedniej specyfikacji technicznej jego wygląd pozwalał na wykorzystanie go także w podróży służbowej czy podczas spotkania biznesowego.

Co wybrać wśród tysięcy propozycji?

Marka Lenovo Legion potraktowała poważnie wyniki obserwacji trendów rynkowych, potwierdzone  raportem "Fenomen Dojrzałego Gracza".

Przyglądając się graczom (dojrzałym i nie tylko) i ich upodobaniom, stworzyła jedną z ciekawszych propozycji wśród gamingowych laptopów - model Lenovo Legion Y530.

Urządzenie to, aby dopasować się do oczekiwań zarówno młodszych, jak i tych dojrzałych graczy, wyróżnia się spośród konkurencji designem, zarazem nowoczesnym i eleganckim. Czyli jednak - da się! Oczywiście na wyglądzie się nie kończy i w parze z nim idzie równie dobra specyfikacja.

Model został wyposażony w 15-calowy ekran Full HD o częstotliwości odświeżania 144 Hz.

Za jego ekspresową pracę odpowiada sześciordzeniowy procesor obsługujący 12 wątków jednocześnie oraz zaawansowana karta graficzna NVIDIA GeForce oparta o rozwiązanie NVIDIA Pascal i obsługująca protokół DirectX 12. A do tego 32 GB pamięci RAM DDR4 2666 MHz. Urządzenie zachowuje "zimną krew" dzięki dwukanałowemu systemowi chłodzenia. Przechodzenie kolejnych leveli i pracę biurową usprawnia pełnowymiarowa i podświetlana klawiatura o szybkim czasie reakcji przycisków .Pełnię wrażeń dopełnia technologia Dolby Audio Premium odpowiedzialna oczywiście za wysokiej jakości dźwięk.

Dojrzała rewolucja

Legion Y530 to laptop, który nie tylko doskonale sprawdzi się podczas długich sesji gier, ale także jako potężna, mobilna stacja robocza oraz centrum domowej rozrywki. Dla każdego Dojrzałego Gracza jest to bardzo ciekawa propozycja, która pozwoli nie tylko wrócić do czasów młodości i do retro-grania, ale także pozwoli cieszyć się najnowszymi i najbardziej wymagającymi sprzętowo produkcjami.

Podsumowując, śmiało nowe modele gamingowych laptopów z serii Lenovo Legion zrewolucjonizowały ten segment rynku zarówno pod kątem designu, jak i stosunku ceny do jakości. I, jak pokazuje badanie "Fenomen Dojrzałego Gracza", utrafią w gusta użytkowników, po których na pierwszy rzut oka moglibyśmy się nie spodziewać takiej pasji.

Oczywiście cały raport zawiera znacznie więcej informacji, z którymi warto się zapoznać.  Dostępny jest on bezpłatnie na stronie fenomengracza.pl.

 

Materiał powstał we współpracy z Lenovo.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne