Diablo II w odświeżonej wersji

​Fanowska modyfikacja na silniku StarCrafta 2.

Mimo że prawie cztery lata minęły od premiery Diablo III, spora część fanów nadal zagrywa się w Diablo II i dodatek Pan Zniszczenia. Z myślą o nich moder posługujący się pseudonimem egod123 postanowił odtworzyć grę na silniku StarCrafta 2. Nazwa modyfikacji brzmi "The Curse of Tristram".

"Moim celem jest przeniesienie jednej z najlepszych gier wszech czasów, Diablo II: Pan Zniszczenia, na najnowszy silnik 3D i wznieść ją na wyższy poziom! The Curse of Tristram będzie darmowym modem do StarCrafta II (uwaga: to nie będzie samodzielna gra). Zostanie wydany w formie serii map (Akt: Zona) w Salonie Gier na Battle.net" - mówi egod123.

Jeżeli inicjatywa przypadła Wam do gustu, możecie wesprzeć projekt finansowo na oficjalnej stronie internetowej w serwisie Patreon. Prawie wszystkie systemy podstawowe zostały ukończone i gra jest w pełni funkcjonalna.

Egod123 zapewnia, że istnieje niewielka szansa na to, że projektu nie uda się dokończyć, a wsparcie finansowe pomoże mu skupić się wyłącznie na grze.

Autor: Dawid Sych

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy