Reklama

Assassin’s Creed Unity po 7 latach od premiery wciąż imponuje grafiką na PC

​Assassin’s Creed Unity to gra, która doprowadziła PS4 i Xbox One do granic możliwości i to pomimo że została wydana praktycznie na początku żywota obu konsol poprzedniej generacji. Gra ukazała się w 2014 roku i zaprezentowała jedną z najlepszych opraw graficznych, zwłaszcza na PC. Teraz, po całych siedmiu latach, gra Ubisoftu wciąż potrafi zachwycać grafiką na PC, szczególnie w 8K i z Reshade Ray Tracing.

YouTuber "Beyond The Hype" udostępnił poniższy materiał z modem Ray Tracing Realistic Reshade, gdzie gra uruchomiona została w rozdzielczości 8K. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący i sprawia, że ​Unity wygląda praktycznie tak samo dobrze jak większość współczesnych gier, a miejscami nawet lepiej.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że YouTuber sprytnie ukrył problemy z LOD gry. Jeśli nie jesteście tego świadomi, to warto odnotować, że gra zmienia modele LOD swoich NPC na oczach gracza. Co więcej, odległe tekstury wyglądają na rozmyte ze względu na niskie wartości LOD. Był do tego mod naprawiający LOD, ale najwyraźniej ten działa najlepiej podczas robienia zrzutów ekranu (a nie podczas grania).

Reklama

Poza tymi problemami Assassin’s Creed Unity wygląda naprawdę niesamowicie. Jego wstępnie zaprogramowane oświetlenie jest jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy, a rozwiązanie Global Illumination prezentuje się niesamowicie. Jak na ironię, seria nigdy nie była w stanie dorównać tym efektom wizualnym, gdy zaczęła używać w pełni dynamicznego systemu oświetlenia. Tak, otrzymaliśmy bardziej dynamiczny system oświetlenia/pogody, ale ta decyzja mocno uderzyła w prezentację wizualną. Assassin’s Creed Unity na poniższym filmie prezentuje się bardziej next-genowo niż sama Valhalla.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy