Kreskówkowa Mysz z Polski podbiła świat
Jak już wspomnieliśmy, główną bohaterką tego oryginalnego tytułu inspirowanej kreskówkami sprzed kilku dekad jest Mysz, która pełni rolę detektywa. Przybierając jej postać rozwiązujemy różnego rodzaju zagadki, walczymy z przeciwnikami, którzy stoją na jej drodze, przechodząc kolejne poziomy. Polska produkcja cechuje się przede wszystkim stylem noir, czyli gra jest czarno-biała. Ponadto słyszymy oprawę graficzną nawiązującą do kreskówek sprzed kilkudziesięciu lat, a to wszystko sprawia, że nietrudno jest nam poczuć klimat retro, którego jest mało w gamingu.
Mouse: P.I. For Hire już na etapie zwiastunów wzbudzał spore zainteresowanie, a po kwietniowej premierze potwierdziło się ono świetnymi ocenami. Aktualnie na próbie nieco ponad 13 tysięcy recenzji, zaledwie sześć procent z nich jest negatywnych. To dobitnie pokazuje jednomyślność, jaką wykazują się gracze przy ocenie gry. Niedawno zapowiedziano, że dodana zostanie opcja ponownego przejścia poszczególnych poziomów i uzupełnienia różnych znajdziek, co nie było możliwe podczas pierwotnej rozgrywki. Teraz twórcy pochwalili się wielkim sukcesem.
Znakomity wynik sprzedażowy polskiego hitu
We wtorek na profilach gry w mediach społecznościowych pojawiła się niezwykle dobra informacja dla rodzimego przemysłu gamingowego. Okazuje się, że Mouse: P.I. For Hire stało się wielkim hitem komercyjnym. Fumi Games zakomunikowało, że polska gra sprzedała się w nakładzie ponad miliona kopii. Niewiele produkcji stworzonych przez niezależne studia może się pochwalić tak wielkim wynikiem.
Jest to idealny dowód na to, że oryginalny pomysł i jego wykonanie może przynieść skutek, nawet bez wielomilionowego budżetu, jakim dysponują producenci gier z segmentu AAA. Do Mouse: P.I. For Hire zapowiedziane są również płatne DLC, które mają się ukazać w czwartym kwartale tego roku. To również może wpłynąć korzystnie na dalszą sprzedaż oraz jeszcze lepsze oceny w różnych serwisach.











