W skrócie
- Rozpoczęły się oficjalne playtesty trybu multiplayer w grze Japanese Drift Master na platformie Steam, mające na celu przetestowanie systemu dobierania graczy i stabilności połączeń.
- Tryb multiplayer pozwala obecnie na jazdę w otwartym świecie dla maksymalnie ośmiu graczy oraz korzystanie z czatu głosowego i prywatnych pokoi.
- Premiera płatnego dodatku „American Classics”, zawierającego sześć samochodów inspirowanych amerykańską motoryzacją, zaplanowana jest na 25 czerwca, a równocześnie udostępniona zostanie darmowa aktualizacja z nowymi pojazdami.
- Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie
Japanese Drift Master na drodze dalszego rozwoju
Japanese Drift Master jest na rynku od roku, lecz do tej pory polska gra wyprodukowana przez studio Gaming Factory nie ma dostępnego trybu wieloosobowego. Jest to dość znaczący brak, biorąc pod uwagę to, że dziś "żywotność" gier wideo w ogromnej mierze polega na sieciowej rozgrywce. Bez niego fabularne produkcje dosyć szybko są porzucane przez graczy, co sprawia, że tytuł nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem. O znaczeniu trybu multiplayer w grach wyścigowych powiedział nieco więcej Mateusz Adamkiewicz - prezes zarządu Gaming Factory.
W ciągu roku od premiery JDM: Japanese Drift Master zbudował silną, zaangażowaną społeczność, wishlistę na poziomie blisko miliona graczy oraz bardzo dobre oceny na kluczowych platformach. Teraz przechodzimy do kolejnych kroków w rozwoju projektu. Tryb multiplayer to jeden z najbardziej oczekiwanych przez społeczność elementów gry. W segmencie gier motoryzacyjnych funkcje sieciowe mają bardzo duże znaczenie dla utrzymania aktywności społeczności i wydłużenia cyklu życia produktu. W pierwszym etapie funkcja zostanie udostępniona na PC na platformie Steam, a następnie będzie rozwijana i wdrażana również na kolejnych platformach. Multiplayer od początku zaoferuje m.in. możliwość wspólnej jazdy w otwartym świecie oraz komunikacji głosowej pomiędzy graczami.
Od miesięcy producenci informują o tym, że pracują nad wdrażaniem rozgrywki sieciowej. Natomiast do tej pory nie było konkretnych dat dotyczących choćby testów serwerów. Wszystko wskazuje na to, że teraz jest już blisko do uruchomienia takiego trybu. Ogłoszono oficjalną datę playtestów. To jednak nie wszystko - ogłoszono również szczegóły dotyczące nadchodzącego DLC.
Podano szczegóły testów trybu multiplayer w JDM
Pierwszy etap testów multiplayera rusza w rocznicę premiery gry, czyli w czwartek 21 maja i prowadzony jest wyłącznie na Steamie. Głównym celem testów jest weryfikacja systemu dobierania graczy, stabilności połączeń oraz zebranie opinii od społeczności przed udostępnieniem funkcji wszystkim użytkownikom PC. W obecnej wersji tryb wieloosobowy pozwala na swobodne poruszanie się po otwartym świecie w lobby dla maksymalnie ośmiu graczy.
Użytkownicy mogą tworzyć prywatne pokoje, zapraszać znajomych za pomocą wygenerowanych kodów lub korzystać z opcji szybkiego dołączania do otwartych sesji. Wbudowany czat głosowy ma wspierać organizację wspólnych przejazdów, spotkań samochodowych i innych aktywności społecznościowych. Jak deklarują twórcy z warszawskiego Gaming Factory, bardziej rozbudowane tryby wieloosobowe są już w trakcie prac i będą stopniowo dodawane po premierze multiplayera. Więcej na temat rozwoju powiedział Marcin Przymus, wiceprezes zarządu Gaming Factory.
JDM: Japanese Drift Master traktujemy jako projekt długofalowy, który ma przed sobą dalszy potencjał wzrostu. W ciągu roku od premiery zbudowaliśmy rozpoznawalną markę, aktywną społeczność oraz solidną bazę graczy, a obecne działania są kolejnym etapem skalowania tego IP. Koncentrujemy się na konsekwentnym rozwoju zawartości, funkcji społecznościowych i kolejnych możliwości, ponieważ widzimy przestrzeń do dalszego wydłużania cyklu życia gry. Multiplayer, płatne DLC, darmowe aktualizacje i kolejne zaplanowane rozszerzenia tworzą spójny model wsparcia tytułu, który powinien wzmacniać jego dalszy potencjał sprzedażowy w kolejnych kwartałach.
Kolejnym ważnym elementem najbliższego planu rozwoju jest premiera płatnego dodatku "American Classics", która również została zaplanowana już na 25 czerwca. DLC ukaże się równocześnie na wszystkich platformach i będzie dostępne w cenie 5,99 dolarów (ok. 22 zł). Dodatek wprowadzi sześć nowych, nielicencjonowanych samochodów inspirowanych klasyczną i współczesną amerykańską motoryzacją. Po zakupie pojazdy będą dostępne u dealera samochodowego w grze, podobnie jak inne modele w JDM: Japanese Drift Master.
Wraz z premierą DLC Gaming Factory udostępni również bezpłatną aktualizację zawartości dla wszystkich graczy o nowe samochody. Trwają również prace dotyczące kolejnej kampanii pobocznej. Jednak w tej kwestii nie znamy jeszcze żadnych szczegółów.











