Jak wygląda gamedev od środka? Jak rozpocząć karierę, z czym wiąże się praca w tej branży i jakie wyzwania czekają na twórców? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym podcaście "Gamechangers", który odkrywa kulisy branży gier, odpowiadając na pytania o rozpoczęcie kariery, realia pracy i możliwości rozwoju.
Prowadzący, Kamil Michałowski w każdym odcinku rozmawia z ekspertami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i zdradzają sekrety swojego zawodu. Na słuchaczy będą czekać dyskusje na temat wejścia do gamedevu, zakładania własnego studia gier, możliwości rozwoju i wspinania się po szczeblach gamedevowej hierarchii, a także rozważania na temat historii i obecnych trendów w branży.
Podcast "Gamechangers", wyprodukowany przez Skvot - szkołę dla kreatywnych, to obowiązkowa propozycja dla pasjonatów gamedevu i tych, którzy chcą rozpocząć w nim karierę. Wśród gości znaleźli się znani twórcy gier, kompozytorka, rekruterka, grafik, i specjaliści od narracji czy level designu, którzy zdradzają, jak wygląda ich praca na co dzień i jakie umiejętności są kluczowe w tej dynamicznej branży.
Znani eksperci gamedevu
Każdy odcinek to spotkanie z uznanymi twórcami i ekspertami dobrze znanymi w świecie gamedevu, pracującymi przy takich produkcjach jak m.in. Wiedźmin, Cyberpunk 2077 czy Silent Hill. Mateusz Witczak, dziennikarz specjalizujący się w gamedevie, przybliży historię polskiego rynku gier. Nika Darowska, rekruterka, rozwieje mity na temat pierwszej pracy w branży i podpowie, jak się do niej przygotować. Jimmy Black, współzałożyciel studia Odd Qubit, opowie o zakładaniu własnego studia gier, a Piotr Pacynko (False Prophet) zdradzi, jak wygląda proces produkcji gier - od pomysłu po premierę.
To jednak dopiero początek. W kolejnych odcinkach podcastu gośćmi są m.in. Zofia Domaradzka, która opowie o komponowaniu muzyki do gier i tym, jak dźwięk buduje immersję oraz Jarosław Krawczyk (Different Tales), który odkryje tajniki ścieżki kariery grafika w gamedevie. Katarzyna Władyka, Principal Quest Designer w Fool's Theory, przybliży temat narracji w grach i projektowania angażujących historii. Nie zabraknie także tematów technicznych - Unreal Engine 5, level design i przyszłość branży wobec rozwoju technologii to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone w kolejnych odcinkach.
Dla kogo jest podcast "Gamechangers"?
Podcast jest skierowany zarówno do tych, którzy, dopiero planują swoją karierę w gamedevie, jak i tych, którzy chcą zgłębić kulisy branży i poznać tajniki pracy twórców. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda codzienność w studiu gamedev, jakie stanowiska są potrzebne przy produkcji gier i jakie umiejętności warto rozwijać, ten podcast dostarczy ci konkretnej wiedzy.
Podcast "Gamechangers" jest już dostępny na Spotify, Apple Podcasts, Amazon Podcasts i YouTube. "Gamechangers" to miejsce dla ludzi, którzy chcą zgłębiać tajniki gamedevu i zadawać pytania tym, którzy już w nim pracują.