Ogłoszono wtedy kilka nowych projektów, w tym powrót magazynu do formy papierowej. Jednak teraz miłośnicy papieru mają jeszcze jeden powód do świętowania. W internecie pojawiło się - dostępne w całości za darmo i wymagające jedynie założenia konta - całe archiwum Game Informera, sięgające aż roku 1991. We wpisie na blogu, w którym informuje się o pojawieniu archiwum, redaktor naczelny pisma, Matt Miller, pisze:
W nadchodzących miesiącach planujemy opublikować konkretne, starsze artykuły, które naszym zdaniem są warte poznania. W międzyczasie możecie cieszyć się nowym poziomem bezpłatnego dostępu do bogatej historii gier, którą zajmowaliśmy się przez ostatnie 34 lata.
Wpis wspomina również, że w powstaniu archiwum pomogli: fundacja Video Game History Foundation, serwis Retromags oraz jeden konkretny fan magazynu, ukrywający się pod pseudonimem bogusfrank:
Ich wysiłki na rzecz odnalezienia i zachowania historii czasopism o grach pomagają nam teraz uzyskać dostęp do historii naszej firmy i podzielić się nią z wami wszystkimi.
Eksploracja archiwum to nie tylko niezwykła okazja, by zobaczyć, jak na przestrzeni lat i dekad zmieniała się branża gier oraz mediów, które o nich pisały. To również bardzo ciekawe doświadczenie pod kątem zmian w branży reklamowej. Stare reklamy i grafiki nakładane na pudełka z grami, z ich dość prymitywnymi modelami 3D, umieszczonymi w taki sposób, by od razu rzucały się w oczy, wyglądają w porównaniu z najnowszymi materiałami dość kuriozalnie. Nawet z pozoru zupełnie niewinna gra logiczno-zręcznościowa Bust-A-Move, polegająca na dopasowywaniu do siebie kolorowych kuleczek i czyszczeniu z nich planszy, w głowie twórcy reklamy wygląda jak senny koszmar.
Jeśli sami też chcecie się przerazić, archiwum znajdziecie tutaj: https://www.gameinformer.com/magazine-archive.