"Star Wars: Escape Vader" to czteroosobowa gra kooperacyjna, której użytkownicy muszą uciec z opuszczonego Niszczyciela Gwiezdnego, podczas gdy ich tropem podąża sam Darth Vader. Rozgrywka została stworzona w trybie kreatywnym, umożliwiającym opracowanie mapy inspirowanej światem "Gwiezdnych wojen". Nie wymaga instalacji, działa w ramach gry i jest w 100 proc. legalna.
Kiedy zaczęliśmy zastanawiać się nad tym doświadczeniem, chcieliśmy stworzyć coś odważnego i nieco wyróżniającego się. Dlatego zdecydowaliśmy się na horror, bo zdaliśmy sobie sprawę, że łączy nas to samo pokręcone pytanie z dzieciństwa, które wszyscy mieliśmy w głowach, oglądając oryginalne filmy i sequele: "Jak by to było, gdyby ścigał cię Vader w jednym z tych kultowych korytarzy statku? Jak by to było poczuć jego gniew?".
Na początku maja użytkownicy "Fortnite" otrzymali dostęp do oficjalnych narzędzi umożliwiających tworzenie i dzielenie się z innymi graczami własnymi minigrami z wykorzystaniem "ikonicznych postaci, krajobrazów, pojazdów oraz innych elementów" uniwersum "Gwiezdnych wojen".
"Escape Vader" to jeden z trzech zapowiedzianych dodatków do "Fortnite" ze świata "Gwiezdnych wojen". W "Star Wars: Galactic Siege" gracze mierzą się ze sobą w formacie dziesięciu na dziesięciu, walcząc w scenerii miejsc znanych ze świata stworzonego przez George'a Lucasa. Obecnie dostępny jest poziom na pokładzie Niszczyciela Gwiezdnego, a po planowanej na 22 maja premierze filmu "The Mandalorian and Grogu" udostępniony zostanie kolejny poziom nim inspirowany.
Trzecią z dostępnych form rozgrywki jest "Star Wars: Droid Tycoon", w którym gracze zarządzają warsztatem pozwalającym na budowę 40 różnych typów droidów.










