Reklama

Xfire naruszało patent?

Yahoo! Games oskarża o plagiat firmę Xfire, założoną w 2002 roku przez byłego mistrza "Quake" oraz przedsiębiorcę stojącego za firmą GX Media, która oferuje m.in. możliwość grania przy jednoczesnym wysyłaniu wiadomości do znajomych zalogowanych w serwisie.

Spór jest wynikiem stwierdzenia Yahoo!, że Xfire narusza prawo do ich patentu na serwis komunikacyjny, który pozwala użytkownikom widzieć, w jakie gry grają ich znajomi i dołączyć się do tych gier za pomocą klienta wiadomości.

Yahoo! otrzymało patent, kiedy został on przyznany byłym pracownikom firmy - Brianowi Gottliebowi i Chrisowi Kirmsey'owi w marcu 2004 na podstawie standardowego zapisu znajdującego się w umowie obydwu panów. Problem stał się bardziej skomplikowany, kiedy okazało się, że Kirmse nie pracował już od lat w Yahoo!, kiedy patent został przyznany.

W sierpniu 2003 - kiedy wciąż obowiązywał zapis dotyczący patentu - Krimse dołączył do firmy Xfire i Yahoo! przypuszcza, że jego praca polegała na kopiowaniu technologii, którą wymyślił dla swojego klienta wiadomości.

Klient wiadomości Xfire osiągnął ostatnio milion zarejestrowanych użytkowników. Na stronie Xfire możemy zobaczyć wiadomość, że Xfire nie narusza żadnych praw patentowych Yahoo! i że właściciele Xfire dziękują milionowi swoich klientów za nieustanne wsparcie okazywane firmie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: plagiat | patent | yahoo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy