Reklama

WRC 3 - PS2

Platforma: PlayStation 2
Wydawca: Sony
Developer: Evolution
Dystrybutor w kraju: Sony Poland
Dostępność: Synitops
Gatunek: Wyścigi
Premiera: już jest!
Ocena: 9,7/10

Fenomen World Rally Championship
Rajdy z serii World Rally Championship odbywają się na trzech kontynentach w 14 krajach. Do udziału w zmaganiach staje siedmiu czołowych producentów samochodów z całego świata (Mitsubishi nie bierze udziału w pełnym sezonie 2003, ale będzie w grze "WRC 3"). Na sezon trwający od stycznia do listopada, przypada 14 rajdów. Widownia telewizyjna przekracza liczbę 550 milionów ( w porównaniu do roku 2001 jest to wzrost o +12%). Jednocześnie rajdy z pod szyldu WRC mogą pochwalić się największą "żywą" publicznością, która towarzyszy jakiemukolwiek sportowi o charakterze globalnym. Międzynarodowe towarzystwo kierowców uzupełnia stawkę.

Wyścig jest jedyny w swoim rodzaju. Cała walka rozgrywa się między człowiekiem i maszyną, a polem tej bitwy jest naturalne środowisko, pełne niebezpieczeństw i niespodzianek. Kierowcę możemy przyrównać do antycznego gladiatora, który przy pomocy swojego instynktu, siły, odwagi i umiejętności walczy o zwycięstwo (lub nawet przeżycie). Zupełnie inaczej niż jest to na torach formuły pierwszej, wartych miliony Euro, tutaj przyjdzie się zmierzyć z drogami ekstremalnie trudnymi, nierównymi i dzikimi. Od pyłu i kamieni na greckich trasach, po przez argentyńskie błoto i zaśnieżoną Szwecję - jedyna rzecz, która nigdy się nie zmienia to brak przewidywalności wydarzeń. Właśnie to powoduje, że liczba fanów WRC rośnie z roku na rok.

Licencja WRC
Gry z serii "WRC" to jedyne gry rajdowe, które posiadają pełną licencję ISC/FIA. Wiąże się to z wieloma benefitami, które z pewnością będą istotne dla każdego gracza - a są to:

 • wszyscy oficjalni kierowcy WRC (z wyjątkiem Colina McRae).
 • wszystkie oficjalne samochody WRC
 • wszystkie oficjalne rajdy WRC

  Oczywiście wszystkie elementy gry zostały uaktualnione w oparciu o dane na sezon 2003. Dotyczy to zespołów, nowych wersji samochodów, sponsorów, kalendarza wyścigów, miast itd. W "WRC 3" znajdzie się również nowy rajd Turcji.

  Witaj w świecie "WRC 3"!
  Gracze będą mogli wybierać z pośród klasycznych dla tego typu produkcji trybów gry. Począwszy od Quick Start, (czyli szybka rozgrywka, na losowo wybranej trasie i samochodzie), aż po pełny sezon mistrzostw WRC. W sezonie będzie mogło wziąć udział nawet do 4 graczy jednocześnie! Na każdej z rajdowych tras będzie można się ścigać również w trybie Head to Head, czyli przeciwko drugiej osobie (ewentualnie we czwórkę!). Ekran wówczas jest dzielony, odpowiednio do ilości graczy biorących udział w pojedynku. Nie zabraknie też opcji Time Trial, pozwalającej nam na zmierzenie najlepszych czasów. W "WRC 3" znajdziemy również 21 różnych samochodów (w "WRC II Extreme" - 13, a w "WRC" - 7), a łącznie z różnymi wariacjami będzie to 48. Zawierają one:
 • wszystkie 7 samochodów WRC uaktualnionych dla potrzeb sezonu 2003
 • WRC Car Evolutions - czyli różne wersje samochodów WRC, które powstają podczas prac projekcyjnych nad ich unowocześnieniem.
 • 7 WRC Extreme Cars - Te 600BHP, futurystyczne monstra, są wersjami prawdziwych pojazdów WRC, które stworzono po to, by pokazać prawdopodobną przyszłość WRC.
 • 7 WRC Concept Cars - Koncepcyjne pojazdy WRC, reinterpretacje klasycznych samochodów rajdowych z przeszłości danego zespołu.

  Udoskonalenia
  Wiele ulepszeń przeszły też same pojazdy. Pojawiły się między innymi:
 • działające w wewnątrz pojazdu specjalne urządzenia pokładowe
 • bardziej detaliczne i realistyczne kolizje oraz zniszczenia (znacznie poprawione w stosunku do "WRC II Extreme").
 • fragmenty części samochodów, odłamki, szyby, które odpadają i tłuką się podczas zderzeń.
 • poważnie zaawansowany model jazdy jazdy, sprawia, że samochód lepiej "trzyma" się drogi.
 • nowy system sztucznej inteligencji dla pojazdów kontrolowanych przez komputer.

  Światy
  Tym, co od początku "wynosiło" serię "WRC" ponad konkurencję, były perfekcyjnie wykonane trasy. A raczej (to chyba właściwsze słowo) światy! Przeogromne przestrzenie, ciągnący się na wiele kilometrów horyzont, zróżnicowanie terenu, oraz mnóstwo otaczających nas detali - to wszystko sprawia, że gracz nie czuje się zamknięty w ciasnym korytarzu, który jest trasą rajdową. To jest właśnie prawdziwy klimat "WRC"! Obowiązkowa pozycja dla posiadaczy konsol PlayStation 2!

  MartineZ

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Strona główna INTERIA.PL

  Polecamy

  Rekomendacje