Reklama

WoW pochłonął milion Europejczyków

Przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment po raz kolejny postanowili pochwalić się ustanowieniem nowego rekordu za sprawą swojej najbardziej znanej produkcji na całym globie ziemskim.

"World of Warcraft", którego premiera miała miejsce w listopadzie 2004 roku, jest już od dłuższego czasu najpopularniejszą grą sieciową na świecie. Jak się okazuje, znaczny udział w sukcesie mieli też fani gry ze Starego Kontynentu.

Według statystyk korporacji, na całej planecie w sieciowe RPG w fantastycznej krainie Azeroth bawi się już 5,5 miliona stałych użytkowników. Jako takie osoby firma definiuje tylko tych, którzy na bieżąco płacą abonament za konto na serwerach gry.

Teraz oddział z Paryża ujawnił, że w samej Europie produkcja ma już ponad milion graczy. Rekord ten został ustalony prawie rok po europejskiej premierze, która odbyła się w lutym 2005.

Reprezentanci europejskiego oddziału Blizzard postanowili podziękować graczom za ich dotychczasowe wsparcie. Jak ujawnili, nad tym, aby sieciowe rozgrywki przebiegały bez problemów, codziennie w 22 krajach Starego Kontynentu czuwa około 400 osób.

Warto dodać, że niedawno "World of Warcraft" dotarł do Makao, Hong Kongu i na Tajwan. Pod koniec roku powinien ukazać się pierwszy dodatek do gry, zatytułowany "The Burning Crusade".

Dowiedz się więcej na temat: firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje