Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wii i PS3 wyprzedane za oceanem

Blisko półtora tygodnia po premierach dwóch nowych konsoli stacjonarnych ich producenci ujawnili, że wyczerpały im się już zapasy sprzętu. Nintendo i Sony zdołały z powodzeniem wprowadzić na amerykański rynek wszystkie startowe egzemplarze swoich urządzeń do gier.

Nintendo przygotowuje obecnie premierę Wii w Japonii na 2 grudnia oraz w Europie na 8 grudnia. Firma zapowiadała do tej pory, że zamierza do końca bieżącego roku dostarczyć blisko 4 miliony swoich platform na całym świecie.

W specjalnym oświadczeniu firma pochwaliła się, że początku bieżącego tygodnia sprzedała już 600 tysięcy sztuk swoich nowych platform na obszarze Ameryki Północnej. Najlepiej sprzedającym się tytułem jest długo oczekiwana przygodowa gra akcji z elementami RPG "The Legend of Zelda: The Twilight Princess" - do tej pory sprzedano już 454 tysięcy kopii tego tytułu. Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału firmy, twierdzi, że "zapotrzebowanie przekracza dostawy", a sam start był "fenomenalny".

Sony pozostaje bardziej tajemnicze. Firma zapowiadała, że do końca roku kalendarzowego na całym świecie rozprowadzi dwa miliony konsoli, a kolejne cztery miliony trafią w okresie od stycznia do marca 2007 roku. W nowym oświadczeniu firma dodaje, że cele te pozostają niezmienione.

Przedstawiciele producenta PlayStation 3 milczą na temat konkretnej ilości sprzedanych do tej pory urządzeń. W dniu japońskiej premiery 11 listopada do sprzedaży miało trafić 100 tysięcy konsoli, natomiast podczas amerykańskiego debiutu 17 listopada liczba dostarczonych konsoli miała wynosić 400 tysięcy egzemplarzy. Według analityków Lazard Capital Markets Sony dostarczyło za ocean tylko od 150 do 200 tysięcy platform PS3.

Dowiedz się więcej na temat: zapasy | firma | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje