Reklama

Więcej o MMORPG od BioWare

Serwis internetowy 1UP przedrukował wywiady z deweloperami studia BioWare specjalizującego się w grach RPG, które pojawiły się na łamach amerykańskiego Games for Windows: The Official Magazine.

Poza ujawnionymi na początku miesiąca informacjami o grze "Dragon Age" wspomniano też o zapowiedzianej w marcu pierwszej masowej grze online tworzonej przez znanych twórców "Baldur's Gate".

Z informacji przedstawionych przez Gordona Waltona i Jamesa Ohlena, dyrektorów BioWare, wynika, że gra, niezatytułowany jeszcze projekt z gatunku MMORPG, nad którym pracuje studio w amerykańskim Austin, jest przygotowywana od grudnia 2005 roku. Do tej pory zakończono już opracowywanie dokumentacji tytułu, opisującej poszczególne etapy dalszych prac na zawartością gry, oraz rozpoczęto szkicowanie pierwszych prototypów elementów jej świata.

Do tego firma zdobyła licencję na posługiwanie się przeznaczonym do gier sieciowych silnikiem graficznym HeroEngine od firmy Simultronics. Do tej pory BioWare nie miało z nim jeszcze żadnych problemów i jest pod wrażeniem jego możliwości. System początkowo zaprojektowano z myślą o grze "Hero's Journey", której premierę Simultronics zapowiada na 2007 rok.

Według Ohlena, BioWare oficjalnie chce "osiągnąć sławę w sieciowej przestrzeni i skorzystać przy tym ze swojego najmocniejszego atutu, jakim jest opowiadanie historii, co jest elementem, który skromnie mówiąc nie istnieje teraz w tej dziedzinie".

Zdaniem twórcy: "Większość opowieści w MMORPG-ach to obecnie wyprawy na zasadzie FedEx (chodzi o nawiązanie do znanej firmy kurierskiej - przyp. red.) - wiesz, czasami musisz iść gdzieś i kupić kilka jajek - jest to pokazane w formie kilku linijek tekstu, zupełnie jak paragraf za... i to nie jest ekscytujące".

Dowiedz się więcej na temat: wywiady | studia | serwis internetowy | serwis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje