Reklama

W pogoni za seryjnym zabójcą

Firma SEGA oraz studio deweloperskie Monolith Productions poinformowali, iż w trakcie produkcji znajduje się pełen napięcia thriller FPP (FPPsychological), gra "Condemned".

Tworzona przez zdobywców nagród za najlepsze thrillery i horrory sci-fi - ekspertów ze studia Monolith Productions - gra utrzyma uczestnika rozgrywki w bardzo wysokim napięciu i zmusi do kierowania się instynktami w podejmowanych działaniach. Do dyspozycji gracza przeznaczone zostaną profesjonalne policyjne procedury i narzędzia oraz możliwość używania sztuk walki, aby mógł wyśledzić i schwytać seryjnego mordercę. Gracze wcielą się w agenta FBI, Ethana Thomasa, z wydziału zajmującego się seryjnymi zabójstwami. Głównym zadaniem bohatera będzie penetracja peryferyjnych dzielnic miasta, które roją się od socjopatycznych morderców, zagrażających praworządnym obywatelom.

Wydawca oczekuje, że "Condemned" zaangażuje graczy do głębi i umożliwi im przeżycie emocjonujących walk w miejskiej dżungli. Szef marketingu wydawnictwa Sega America, Scott Steinberg, jest przekonany, że napięcie, jakiego będzie można doświadczyć grając w "Condemned", i kinowa jakość, jaki jego zdaniem reprezentuje ich produkt, pozwolą graczom uczestniczyć w niespotykanym do tej pory na rynku psychologicznym thrillerze.

Ten rodzaj gry tworzony jest specjalnie z myślą o najnowszej generacji nadchodzących konsoli. Pojawi się także wersja na komputery stacjonarne. Na łamach anglojęzycznego magazynu poświęconego grom komputerowym - Game Informer - ukazały się już pochlebne opinie dotyczące tego thrillera. Zdaniem entuzjastów z Game Informer, polowanie na seryjnego zabójcę nigdy dotąd nie wydawało się tak niesamowicie realistyczne. Nie koniec na tym. Ich zdaniem gra ta spowoduje przedefiniowanie gatunku gier-thrillerów.

SEGA nie ukrywa, że ambitnym celem firmy jest uplasowanie się na samym szczycie wśród wydawców gier. Japońska korporacja chce to osiągnąć przez intensywne promowanie na rynku niezwykle realistycznych gier, które toczą się w bardzo realistycznych środowiskach. Producent gry, Monolith Productions uważa z kolei, że owoc ich współpracy z SEGĄ - gra "Condemned" - będzie połączeniem niepokojącej atmosfery z realistycznym otoczeniem i pozwoli graczom zmierzyć się z przebiegłą inteligencją przeciwników.

Gra "Condemned" pojawi się zimą tego roku na pierwsze konsole nowej generacji i komputery PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy