Reklama

Twórca God of War zrobi grę, która zmusi do płaczu

David Jaffe, jeden z głównych autorów bestsellerowej gry akcji przygotowanej przez amerykański oddział Sony, udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej MTV, w którym zdradził odrobinę informacji związanych ze swoimi obecnymi projektami.

Odpowiedź na chyba najbardziej frapujące fanów ostatniej gry twórcy pytanie może być zaskakująca - wszystko bowiem wskazuje na to, że stworzenie "God of War 2" nie będzie takie proste.

"Tak, to jest coś, o czym myślimy, co krąży nam w podświadomości, ale zamierzamy poczekać i zobaczyć, co fani będą chcieli, abyśmy przygotowali - wtedy przystąpimy do pracy" - powiedział Jaffe. Tak więc kontynuacja będzie, ale kiedy - tego w tej chwili nie wie nikt.

Jaffe ujawnił też, że w chwili obecnej zajmuje się rozważaniami nad projektem dla przenośnej platformy Sony PlayStation Portable. Deweloper stwierdził, że zamysł, jaki zamierza wcielić w życie, jest dość skomplikowany. "Rzecz w tym, żeby na koniec zabawy gracz się wzruszył, a być może nawet zaczął płakać, bo my zrobiliśmy dobrą robotę" - mówi tajemniczo Jaffe. Możliwe, że Jaffe zainspirował się ostatnimi badaniami, twierdzącymi, iż gracze najcieplej wspominają produkcje, które wywołują w nich emocje. Twórca dodał, że jego najnowsza gra ma mieć odrobinę elementów powiązanych w pewnym stopniu z polityką.

Nie obyło się bez wspomnienia o znajdującym się w produkcji filmie kinowym na licencji "God of War". Jaffe, choć nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje co do zawartości produkcji, stale udziela konsultacji zespołowi filmowców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy