Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórca God of War zrobi grę, która zmusi do płaczu

David Jaffe, jeden z głównych autorów bestsellerowej gry akcji przygotowanej przez amerykański oddział Sony, udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej MTV, w którym zdradził odrobinę informacji związanych ze swoimi obecnymi projektami.

Odpowiedź na chyba najbardziej frapujące fanów ostatniej gry twórcy pytanie może być zaskakująca - wszystko bowiem wskazuje na to, że stworzenie "God of War 2" nie będzie takie proste.

"Tak, to jest coś, o czym myślimy, co krąży nam w podświadomości, ale zamierzamy poczekać i zobaczyć, co fani będą chcieli, abyśmy przygotowali - wtedy przystąpimy do pracy" - powiedział Jaffe. Tak więc kontynuacja będzie, ale kiedy - tego w tej chwili nie wie nikt.

Jaffe ujawnił też, że w chwili obecnej zajmuje się rozważaniami nad projektem dla przenośnej platformy Sony PlayStation Portable. Deweloper stwierdził, że zamysł, jaki zamierza wcielić w życie, jest dość skomplikowany. "Rzecz w tym, żeby na koniec zabawy gracz się wzruszył, a być może nawet zaczął płakać, bo my zrobiliśmy dobrą robotę" - mówi tajemniczo Jaffe. Możliwe, że Jaffe zainspirował się ostatnimi badaniami, twierdzącymi, iż gracze najcieplej wspominają produkcje, które wywołują w nich emocje. Twórca dodał, że jego najnowsza gra ma mieć odrobinę elementów powiązanych w pewnym stopniu z polityką.

Nie obyło się bez wspomnienia o znajdującym się w produkcji filmie kinowym na licencji "God of War". Jaffe, choć nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje co do zawartości produkcji, stale udziela konsultacji zespołowi filmowców.

Dowiedz się więcej na temat: oddział | MTV | Sony | twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje