Reklama

Tokyo Game Show 2005 - będzie ciekawie

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja japońskich targów elektronicznej rozrywki będzie zdecydowanie większa niż w poprzednich latach.

Impreza, która odbędzie się w Tokio w dniach od 16 do 18 września, prawdopodobnie będzie największą w historii tamtejszych targów. Swój udział zapowiedziało już ponad 130 firm, z czego aż 31 przedsiębiorstw będzie pochodzić spoza Japonii.

Ogłoszona liczba wystawców sprawia, że będą to największe targi gier wideo, jakie odbyły się kiedykolwiek na terenie Nippon Convention Centre. Warto podkreślić, iż do pokazu pozostał jeszcze miesiąc i liczba ta może wzrosnąć.

Ponadto, w odróżnieniu od poprzednich lat, oddzielny sektor wystawowy otrzymają producenci i wydawcy pochodzący z Korei Południowej i Tajwanu. Na wydzielonym obszarze znajdą swoje miejsce firmy specjalizujące się w produkcji gier na telefony komórkowe i przenośne konsole.

Jak wcześniej zapowiedziano na targach swoich produktów nie pokażą firmy Microsoft i Nintendo. Niemniej ich przedstawiciele wygłoszą przemówienia odnośnie planów na najbliższą przyszłość. Odrębną konferencję zamierza przeprowadzić firma wydawnicza Electronic Arts odnośnie swojej nowej strategii produkcji gier.

Organizatorzy spodziewają się około 150 tysięcy zwiedzających. Możliwe, że będą to zarazem pierwsze osoby, które będą miały okazję sprawdzić, jak w akcji sprawdzają się gry następnej generacji na Sony PlayStation 3. Nadal nie jest pewne, czy pojawi się tam również grywalna wersja konsoli Xbox 360.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy