Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

The Movies jednak na konsole?

Przedstawiciele zespołu deweloperskiego Lionhead Studios zaprzeczyli ostatnim doniesieniom prasowym z konferencji zorganizowanej specjalnie dla ogłoszenia wyników finansowych korporacji Activision.

Wbrew podanym tam informacjom ich ostatni projekt z komputerów klasy PC znajduje się w przygotowaniu również w wersji na popularne konsole stacjonarne.

Eksperymentalna strategia "The Movies", w której gracz zarządza wytwórnią filmową, była pierwszą produkcją ze studia Petera Molyneux'a, którą wydała firma Activision. Światowa premiera odbyła się w listopadzie ubiegłego roku, miesiąc temu gra w zlokalizowanej przez firmę LEM wersji trafiła do Polski.

Zgodnie z informacją ogłoszoną przez Activision kilka dni temu, wraz z ujawnieniem ostatnich rezultatów finansowych korporacji, przygotowywana od dłuższego czasu wersja "The Movies" na platformy Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube w ogóle miała się nie ukazać.

Przedstawiciele Lionhead na łamach internetowego forum firmy stwierdzili, że informacje są nieprawdziwe. Prace nad grą wciąż trwają, a w drodze jest nawet rozszerzenie do wersji na komputery klasy PC.

Jak podają autorzy produkcji, "to, że gra nie zostanie już wydana przez Activision, nie oznacza, iż projekt jest martwy". W opinii Lionhead sprzedaż gier na komputery klasy PC była w 2005 roku słaba dla całej branży, a nie jedynie dla Activision. Tym samym odparto podany przez korporację argument za anulowaniem produkcji.

Zdaniem brytyjskiego studia pierwsze informacje o rozszerzeniu wersji na PC zostaną ujawnione już niedługo. Daty premier edycji konsolowych nie są jeszcze znane.

Dowiedz się więcej na temat: Guardian

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje