Reklama

Strategy First bankrutem?

Dzisiaj obiegła świat szokująca nowina, głosząca, że utytułowany wydawca gier na komputery PC, firma Strategy First jest u progu bankructwa.

Szefowe firmy podpisali tzw. Chapter 11, który jest znakiem, że firmie nie wiedzie się najlepiej. Konto Strategy First świeci pustkami, a zadłużenie spółki osiągnęło kwotę niespełna 6 milionów dolarów. Jedynym sposobem wyjścia z kryzysu jest całkowita reorganizacja finansowa działalności firmy.

Chapter 11 nie oznacza od razu upadłości. Jest to coś w rodzaju ostatniej szansy dla firmy mającej spore kłopoty finansowe. W określonym z góry czasie musi ona wygrzebać się z problemów i zacząć zarabiać. Jeśli to się nie uda, to wtedy zaczyna się proces upadłościowy.

Kłopoty Strategy First na pewno nie są małe, gdyż z firmy zatrudniającej ponad 100 osób w trzech biurach zostało 16 osób w jednym oddziale.

Na zadłużenie Strategy First składają się nieopłacone rachunki, podatki, a także 4 mln zaległości wobec inwestorów oraz 1,7 mln dla współpracujących firm deweloperskich.

Przypomnijmy, że Strategy First to wydawca tak znakomitych gier, jak choćby "Jagged Alliance", "Europa Universalis II" i "Sudden Strike".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama