Reklama

Stranger w katalogu EA

Gra "Stranger", szlagierowy produkt zespołu Oddworld Inhabitants, zostanie wydana przez firmę Electronic Arts. Przypomnijmy, że na początku tego roku z projektu wycofał się Microsoft, pierwotny wydawca gry "Steef's Oddysee", znanej też jako "Stranger".

O tytułowej produkcji niewiele wiadomo, poza tym że będzie to najprawdopodobniej FPS oraz że pojawi się w wersjach na konsole Xbox i PlayStation 2 na początku 2005 roku. Przypomnijmy, że gra w pierwszym zamiarze - gdy jej wydawcą był Microsoft - powstawała jedynie na platformę Xbox. Po tym, jak Microsoft zrezygnował z wydania tego tytułu, twórcy zdecydowali, że w przypadku znalezienia wydawcy dla swojej gry będzie ona wydana także na inne platformy. Dopięli swego...

Wyprodukowanie "Stanger'a" na PS2 jest raczej próbą zrewanżowania się Microsoftowi, niż pasjonowaniem się technologią firmy Sony. Lorne Lanning, założyciel Oddworld Inhabitants, kilka lat temu twierdził, że PlayStation 2 nie nadaje się do tworzenia ambitnych produkcji i nie miał zamiaru uszczęśliwiać swoimi projektami posiadaczy PS2.

Okazuje się, że nawet tak twarde postanowienie można zmienić.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Electronic Arts

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje