Reklama

Start Xboxa 360 bez Project Gotham Racing 3?

Czytając zapisy z imprezy branżowej European Game Developers Conference, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Londynie, można wyłowić bardzo interesującą, aczkolwiek nie do końca pozytywną wiadomość.

Mianowicie jeden z szefów studia deweloperskiego Bizarre Creations, które pracuje nad zręcznościowymi wyścigami "Project Gotham Racing 3", stwierdził, iż gra może nie być gotowa na światową premierę nowej konsoli korporacji Microsoft.

Chris Pickford, zapytany o to, jak długo trwają już prace nad grą, odpowiedział: "Prace trwają już jakieś 19-20 miesięcy, coś około tego. To jest projekt przewidziany na dwa lata".

Prosta kalkulacja matematyczna wskazuje, że nie ma, więc żadnych szans, aby "Project Gotham Racing 3" trafił do sklepów przed tegorocznym okresem świątecznym. Krótko rzecz ujmując - gra będzie gotowa dopiero kilka miesięcy po listopadowym starcie sprzedaży Xboxa 360.

Co więcej, konkurencja z Electronic Arts wcale nie ma powodu do radości. Twórcy "Need for Speed: Most Wanted" mają również problem z opracowaniem stosownej konwersji najnowszej edycji swoich wyścigów. Jak twierdzą przedstawiciele amerykańskiego giganta,sam Microsoft udziela im wszelkiej możliwej pomocy, aby "Most Wanted" było gotowe na premierę Xboxa 360. Jednakże jak dodają, projekt Bizarre Creations jest zdecydowanie bardziej skomplikowany.

Niemniej istnieje szansa, że wspomniane tytuły będą stanowić drugą partię długo oczekiwanych gier, które trafią do sprzedaży niedługo po starcie sprzedaży nowego Xboxa. Przedstawiciele korporacji Microsoft nie skomentowali do tej pory tych doniesień.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy