Reklama

Star Trek strategią?

Interesujące, lecz nieoficjalne wiadomości na temat nowych gier z serii "Star Trek" pojawiły się na łamach serwisu Universe Gaming Star Trek. Użytkownik forum, twierdzący, że pracuje dla działu licencji w firmie Paramount, podał, iż wytwórnia pracuje nad całkiem nową grą.

Wszystko zaczęło się w zeszłym tygodniu, kiedy osoba podająca się za niejakiego "Harry'ego" ujawniła trochę szczegółów dotyczących kilku projektów gier na bazie filmów "Star Trek".

Najpierw "Harry" uraczył czytelników forum jakimiś rzekomo nowymi szczegółami na temat sieciowej gry (massively multiplayer online game - MMOG) na bazie popularnego "Star Treka", wstępnie zatytułowanej "Star Trek Online". "Harry" powiedział, że gra jest jeszcze w fazie projektowania, a wersja beta ma być udostępniona do testów koło 2006 roku, natomiast wydanie finalnej wersji planowane jest na 2007 rok. Od jakiegoś czasu wiadomo, że "Star Trek Online" jest tworzony w wersji na komputery stacjonarne przez ekipę Perpetual Entertainment - jednak producent gry nie podał oficjalnie nawet przybliżonego terminu, w którym tytuł ten zostanie wydany.

"Harry" poruszył także temat przyszłych gier "Star Trek". Napisał, że gry "Star Trek" będą w tym roku wydawane na nietradycyjne platformy (czyli na zapewne na konsole). Stwierdził także, że nie jest jeszcze ostatecznie przesądzone, ale wcześniej, niż wszyscy się spodziewają, może ukazać się gra strategiczna, której akcja umieszczona zostanie w uniwersum popularnego serialu telewizyjnego.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego informacje podane przez jakiegoś anonimowego "Harry'ego" potraktowano poważniej niż wypowiedzi innych użytkowników forum, wypowiadających się na temat przyszłości gier? Ponieważ "Harry" podaje się za wysoko postawionego pracownika z Interactive Viacom, oddziału licencji Paramount Pictures, a ta pozycja aktualnie jest zajmowana przez Harry'ego Langa, który pracuje nad tytułami "Star Trek" od 1999 roku.

Chociaż Lang nie był dostępny, by skomentować prawdziwość tej informacji dla serwisu GameSpot, to ma on reputację osoby, która udziela się na różnych forach online. Pamiętać należy również o tym, że nawet jeśli ciekawe informacje wyszły od niego, to wciąż nie jest to żadne oficjalne oświadczenie z Paramount Pictures ani z jego firmy-matki - Viacom.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje