Reklama

Sony naprawiło przycisk

Firma Sony poinformowała na swojej stronie internetowej, że zlokalizowała wadę produkcyjną w odlewie i pokryciu obudowy PSP. Jak określiła japońska korporacja, niedoróbka - polegająca na nie przycięciu nadmiaru żywicy - może powodować zacinanie się przycisku kwadratu w 0,6% wszystkich urządzeń PSP dostępnych na rynku.

Problem został rozwiązany, a egzemplarze wyprodukowane od 2005 roku nie powinny być wadliwe. Tymczasem firma uruchomiła w Japonii procedurę zwrotu nie w pełni funkcjonalnych konsolek dla wszystkich, którzy posiadają wadliwe urządzenia.

Chociaż naprawa dotyczy przycisku kwadratu, niejasnym jest, czy rozwiąże ona sygnalizowane wcześniej skargi dotyczące problemy kiepskiej reakcji przycisku, który jest najprawdopodobniej związany z jego odległością od płytki przewodzącej.

Szef PlayStation, Ken Kutaragi, w swoim komentarzu udzielonym po premierze urządzenia odrzucił tę, jak również inne podobne skargi pod adresem PSP , twierdząc, że takie umiejscowienie przycisków było celem projektantów. "Nie jest to błąd, ale coś, co celowo zostało zaprojektowane w ten właśnie sposób. Myślę, że stworzyliśmy najpiękniejszą rzecz na całym świecie. Nikt nie wytyka błędów w projektach światowej klasy architekta" - dodał Kutaragi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy