Reklama

Ritual nieswój i bez grzechu?

Studio deweloperskie Ritual Entertainment ma nowego właściciela. Firma po zmianach kadrowych została przejęta przez MumboJumbo - jednego z największych producentów i wydawców miniaturowych "casual games".

Legendarny zespół znany z gier akcji "SiN", "Blair Witch" oraz "Heavy Metal: F.A.K.K.2" będzie od teraz pracować nad nowymi tytułami dla MumboJumbo - podali przedstawiciele obu firm w zupełnie niespodziewanym oświadczeniu.

Ron Dimant, były pracownik studia Ritual, który w 2001 roku założył MumboJumbo, zakłada, że operacja pozwoli na "dostarczenie wysokiej jakości dorywczych gier na najważniejsze platformy". Jego zdaniem "rynek casual games staje się coraz bardziej dojrzały i powinien sprostać oczekiwaniom swoich klientów".

MumboJumbo swoje tytuły wydaje na komputery klasy PC jak również przenośne konsole Dual Screen i PlayStation Portable oraz za pośrednictwem systemu dystrybucji elektronicznej Xbox Live Arcade.

Ritual raczej nie powróci już do produkcji cyklu "SiN Episodes". "Pomysł przejęcia Ritual polegał na tym, aby zespół ten wzmocnił naszą produkcję gier z nurtu casual i nie angażował się już do gier akcji. Jeśli będzie szansa, aby zrobili coś z 'SiN Episodes' to się temu przyjrzymy, ale to nie będzie już celem tej firmy" - stwierdził Mark Cottam, prezes MumboJumbo, w wypowiedzi dla serwisu branżowego GameDaily.

"Połączone studia skupią się wyłącznie na dorywczych grach, zanim nie nadarzą się szanse, które sprawią, że uznamy tego za nasz cel strategiczny z punktu prowadzenia interesów... Nie zamykam drzwi dla tradycyjnych gier, ale to nie jest teraz dla nas najważniejsze zadanie" - dodaje.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firma | studio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje