Reklama

Rekordowy router

Do księgi rekordów Guinnessa trafił nowy wpis, który informuje o produkcie firmy Cisco o nazwie CRS-1. CRS-1 to router, który trafił do księgi jako urządzenie oferujące największą przepustowość w historii internetu.

Router powstał w roku 2000, a koszt, jaki firma poniosła w związku z jego wyprodukowaniem to 500 mln USD. Technologia oraz konstrukcja tegoż routera ma stawiać wytyczne dla tego typu urządzeń na następny okres.

Zarządzanie urządzeniem odbywa się za pomocą odpowiedniego systemu operacyjnego, który firma stworzyła specjalnie na jego potrzeby.

Jeżeli chodzi o przepustowość, jaką oferuje urządzenie, to wynosi ona 92 Tb/sekundę. Aby uzmysłowić sobie skalę możliwości routera, można podać przykład największej na świecie amerykańskiej Biblioteki Kongresu. Dzięki przepustowości, jaką oferuje CRS-1, można pobrać elektroniczną wersję całości jej zbiorów w ciągu zaledwie 4,6 sekundy.

Ta sama operacja przy użyciu modemu trwałaby około 82 lata. Cena, jaką firma ustaliła na urządzenie, zaczyna się od 450 tys. USD, ale jak informuje Cisco są już pierwsze zamówienia na router.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy