Reklama

Rekordowy MMORPG

"World of Warcraft" to najszybciej sprzedająca się gra MMORPG wszech czasów. Od dnia premiery gry, czyli 23 listopada 2004 roku, produkt firmy Blizzard znalazł się w rękach ponad 600 tys. osób.

Przypomnijmy, że w ciągu pierwszych 24 godzin od debiutu grę zakupiło około 240 tys. nabywców. Sukcesy tej produkcji z pewnością na tym się nie skończą, gdyż 11 lutego "World of Warcraft" dotrze także na terytorium Europy.

Mike Morhaime, szef firmy Blizzard Entertainment, nie kryje zadowolenia z osiągniętych wyników sprzedaży najnowszej produkcji.

"World of Warcraft" pobił także inny rekord. Otóż na serwerach "WoW" zarejestrowano ponad 200 tys. jednocześnie grających osób - liczby tej nie udało się osiągnąć jeszcze żadnej grze MMORPG. Ruch na łączach i zainteresowanie produktem Blizzarda jest tak ogromne, że twórca gry planuje zwiększyć ilość serwerów obsługujących rozgrywkę, a także dostarczyć jeszcze więcej kopii "WoW" do sprzedawców detalicznych.

Firma Blizzard planuje również co jakiś czas wprowadzać do gry nowe elementy. Już wkrótce pojawi się możliwość stoczenia bezpośredniego pojedynku z innym graczem na specjalnie do tego przygotowanych arenach.

Dowiedz się więcej na temat: firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje