Reklama

PSP chwilowo nie dla Europy

Europejska premiera PlayStation Portable prawdopodobnie nie odbędzie się zgodnie z zaplanowanym terminem.

W internecie pojawiły się pogłoski, jakoby kierownictwo Sony poinformowało swoje wewnętrzne zespoły pracujące nad grami dla PSP, że europejski debiut nowego urządzenia to kwestia kilku miesięcy. Czy rzeczywiście Europa poczeka na konsolkę PlayStation Portable o wiele dłużej, niż zapowiadano wcześniej? Wszak wiele z tytułów przygotowywanych na europejską premierę PSP jest już gotowych.

Na razie nie wiadomo, kiedy będzie miała miejsce premiera urządzenia w Europie. Jak dotychczas Sony nie wycofało się oficjalnie ze swoich obietnic, dotyczących wypuszczenia PSP na rynki inne niż japoński. Na początku stycznia szef Sony Computer Entertainment, Ken Kutaragi, ujawnił, iż sprzedaż PSP na rynku północnoamerykańskim i europejskim ma rozpocząć się w marcu tego roku. W Stanach Zjednoczonych PSP pojawi się 24 marca w cenie 249,99 dolarów.

Niestety, w kuluarach spekuluje się, że wydanie PSP na naszym kontynencie zostanie przesunięte i mówi się o czerwcu, jako najbardziej prawdopodobnej dacie europejskiej premiery urządzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy