PS3 najmocniejszą konsolą

Kaz Hirai, szef działu gier w korporacji Sony, oświadczył, że PlayStation 3 jest najlepszą technologicznie konsolą z platform nowej generacji, mimo tego wszystkiego, co głoszą rywale.

W wywiadzie udzielonym dla Blu-ray Today przedstawiciel japońskiego giganta powiedział: "Słyszałem, że wiele osób mówi o tym, iż nasi rywale mają równie dobre platformy co PlayStation 3. To po prostu nie jest prawda. Żadne inne systemy nowej generacji nie kładą takiego nacisku na zaawansowaną technologię jak PlayStation 3".

Technologia stała się przyczyną ubiegłorocznych problemów Sony i opóźnień premiery urządzenia - przyznał mimo wszystko. "Myślę, że nikt by nie przewidział takich trudności, za jakimi zmierzyliśmy się przy produkcji niebieskiego lasera do odtwarzaczy Blu-ray konsoli PlayStation 3, co całkowicie opóźniło jej premierę" - powiedział Hirai. "Musieliśmy poprosić nasze zespoły o produkcję milionów podzespołów do PlayStation 3, takich jak czytniki Blu-ray i procesory Cell, które wcześniej były produkowane tylko w małych ilościach egzemplarzy".

Odtwarzacze Blu-ray są niezbędnym elementem nowej konsoli Sony z kilku powodów - zakłada Hirai. "Słyszałem, jak ludzie mówią, że nośniki dużej pojemności pokroju Blu-ray nie są istotne dla konsoli następnej generacji. Nie możesz jednak tak po prostu oczekiwać, że dysk mieszczący 9 GB z dzisiejszych DVD będzie wystarczający dla gier jutra" - oświadczył.

Szef działu gier w Sony dodał, iż z pierwszych tytułów wydanych na PlayStation 3 kilka zajmuje powyżej 16 GB. Przykładem jest chociażby strzelanka "Resistance: Fall of Man" od studia Insomniac, która "po prostu nie mogłaby działać na innym systemie bez podzielenia na wiele płyt".

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | blu-ray | playstation 3 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy