PS2 w stałej cenie do świąt

Szef brytyjskiego oddziału firmy Sony, Ray Maguire, poinformował, że japońska korporacja nie zamierza wprowadzać obniżek ceny konsoli PlayStation 2 przed Świętami Bożego Narodzenia, tak jak to miała w zwyczaju.

Najwcześniejszym możliwym terminem ukazania się tańszej PS2 jest początek przyszłego roku. Jak na razie Sony zamierza skupić się na europejskiej premierze konsolki PlayStation Portable oraz kilku ważnych tytułach na PlayStation 2.

W tym roku wszyscy żądni zakupu tańszej PlayStation 2 będą musieli obejść się ze smakiem. Japońska korporacja ucięła w ten sposób krążące spekulacje na temat obniżki ceny swojej konsoli. Na konferencji firmy podczas targów w Lipsku spodziewano się informacji na ten temat, ale takowa nie została podana.

Podjęcie takiej decyzji jest pewnego rodzaju zerwaniem tradycji, którą firma podtrzymywała od kilku lat, a mianowicie obniżaniem w okresie powakacyjnym ceny swoich urządzeń, tak by wzmocnić swoją pozycję na rynku przed szałem świątecznych zakupów. Tym razem cała uwaga Sony skierowana będzie na przenośną konsolkę PSP, która już we wrześniu zadebiutuje w Europie. Japońska firma zamierza pod koniec tego roku zarobić również na kilku nowych tytułach, które pojawią się na PlayStation 2. Mowa m.in. o "EyeToy: Kinetic" oraz "Buzz".

Ray Maguire stwierdził także, że Sony planuje kolejny raz zmodyfikować architekturę wewnętrzną konsoli. Zapewnił również, iż dla PS2 jest jeszcze sporo miejsca na brytyjskim rynku, jako dowód podając fakt, że 70% Brytyjczyków nie posiada jeszcze tego urządzenia.

Jak dotychczas Sony sprzedało w Wielkiej Brytanii ponad 7,5 mln platform PlayStation 2. Na całym świecie zakupiono już ponad 90 mln tego typu konsoli.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: korporacja | PlayStation Vita | firmy | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy