Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PS2 - nie taki doskonały

Wykryliśmy (przez przypadek i własną nieuwagę) dość poważną wadę konsoli PS2. Otóż w niektórych sytuacjach można spowodować poważne uszkodzenie płyty CD, znajdującej się w napędzie konsoli. A wszystko z powodu niedopracowanego mechanizmu "wciągania" płyty CD oraz jej odtwarzania. Płyta, po umieszczeniu jej na tacce, wsuwa się wraz z tacką do wnętrza konsoli, tam delikatnie unosi ją mechanizm odtwarzacza i ... i póki nie ruszamy konsolą - jest wszystko ok. Ale wystarczy delikatne potrącenie konsoli (np. szarpnięcie kablem od pada, nie mówiąc już o przewróceniu konsoli stojącej "na boku"), aby powierzchnia płyty CD została zarysowana. Rysują się zewnętrzne ścieżki nośnika - im mocniejszy był wstrząs konsoli, tym gorsze jego konsekwencje - w omawianym tutaj przypadku mieliśmy do czynienia z:

  • zupełną niemożnością odtworzenia Tekken Tag Tournament
  • utratą ścieżek audio w Ridge Racer

Reklama

Naszym zdaniem jest to karygodne niedopatrzenie - w konsoli, która siłą rzeczy będzie często przenoszona, poddawana wstrząsom, "przeciągana" przez kable połączone z padami graczy - rysowanie płyt, prowadzące do ich zupełnego zniszczenia (płyt nie udało się odtworzyć na ŻADNEJ z dostępnych nam konsol PS2), naraża gracza na zupełnie niepotrzebne wydatki - wszak gry na PS2 to koszt ok. 200 zł, a zniszczenie takiej gry to kwestia dosłownie sekundy nieuwagi.

Aby ustrzec się przed takimi konsekwencjami - polecamy przyklejenie konsoli do podłogi, taśmą dwustronną, najlepiej w pozycji poziomej - wtedy na pewno nic nie uszkodzicie (ta informacja to oczywiście żart, ale fakt rysowania płytek jest najzupełniej autentyczny - nie polecamy sprawdzać w domu).MartineZ & Jurand

Dowiedz się więcej na temat: uszkodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje