Reklama

PS2 - kilka refleksji

Gracze-konsolowcy od bardzo dawna wyczekują konsoli PS2. A jej jak na rynku nie było - tak nie ma. W dodatku z zapowiadanych 1500 zł zrobiło się nagle 2700 zł i oferta na dobrą sprawę przestała być superatrakcyjna. Sony Poland jak na razie konsol nie sprzedaje w sieci sklepów, a jedynie zbiera zapisy na konsole, a właściwie - zbierało, bo 27 listopada upłynął termin zgłaszania "zapotrzebowań". Trochę to wszystko dziwne...

Zastanawia mnie jedna rzecz - przy cenie konsoli PS2 w granicach 2700 zł (dokładnie 2699 zł), do tego telewizor, klawiatura, jakiś kontroler typu mycha - wszystko na dobrą sprawę wyjdzie w granicach 4000 zł. Za tą cenę mamy jakby na to nie patrzeć komputer o porównywalnych parametrach, ale dający o wiele większe pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości wykorzystania tego. PS2 to nadal maszynka do gier i tak ją należy traktować. Za 4000 zł możemy kupić równie wydajnego PC-ta, opartego o procesor Duron 600, kartę grafiki GeForce MX, który zaoferuje nam lepszą grafikę niż PS2, nie będzie co prawda miał DVD, ale powiedzmy sobie szczerze - ILU z Was ma zamiar na PS2 oglądać filmy?

Reklama

Myślę, że Sony trochę przekombinowało. Cena konsoli jak na realia polskiego rynku jest naprawdę zbyt wysoka. Zresztą sami widzicie, jak ludzie zareagowali na jedno z pytań w naszej serwisowej ankiecie. 78% respondentów z dużym niesmakiem podeszło do proponowanej ceny na rynku polskim.

Teraz druga sprawa - czy to w końcu będzie dało się kupić? Wiemy, że w Japonii, USA, Francji i wielu innych krajach ludzie wręcz bili się w sklepach, w których wystawiono na sprzedaż kilkadziesiąt sztuk PS2. W Niemczech przed premierą konsoli zapisało się 150.000 chętnych do jej zakupu - okazało się, że Sony dostarczyło tylko 3000 sztuk na cały ten kraj. W Polsce miało być tylko 500 sztuk a chętnych, pomimo wysokiej ceny, byłoby kilka tysięcy osób. Fenomen PS2 w Japonii przenosi się jak widać na Europę.

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz - jak piraci poradzą sobie z kopiowaniem gier na DVD i zabezpieczeniem PS2 :-) Wiem, wiem, gry będą wydawane w wersjach CD i DVD, a chip odblokowujący PS1 pasuje także do PS2... ale myślę, że chłopcy nie odpuszczą i pirackie DVD też ujrzą światło dzienne...Tomasz Jarnot

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama