Reklama

Przyszłość według Epic Games

Mark Rein, jeden z szefów jednego z najbardziej znanych zespołów deweloperskich na świecie, udzielił wywiadu dla brytyjskiego serwisu internetowego EuroGamer. Podczas rozmowy przedstawiciel firmy skomentował obecne wydarzenia w branży elektronicznej rozrywki.

Reprezentant Epic Games nie krył swojej krytyki wobec pozycji rynku gier na komputery klasy PC: "Mamy spory wkład w rynek PC i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Dla przykładu dowiedliśmy tego serią 'Unreal Tournament' i wciąż zamierzamy tworzyć gry na komputery PC. Trwa jednak spór, że pozycja PC-tów jest krańcowa, a prym będą wiodły konsole następnej generacji - zwłaszcza te, które - jak teraz obserwujemy - będą korzystać z kilku procesorów jednocześnie. Sporo otrzymasz za wydane na nie pieniądze i minie jeszcze trochę czasu aż komputer przeciętego gracza je pokona".

Rein ujawnił też, że choć firma chce pozostać wierna komputerom, to będzie przygotowywać gry na konsole - nie tylko "Gears of War" na Xboxa 360, ale też m.in. niezapowiedziane oficjalnie do tej pory "Unreal Tournament" w wersji na Sony PlayStation 3. "Gdy przeciętny komputer PC będzie posiadać tyle procesorów co obecnie Xbox 360, praca, którą wykonaliśmy z myślą o tej platformie, odpłaci się też na PC. Podobnej sytuacji jeszcze nie mieliśmy" - stwierdził Rein.

Twórca został też poproszony o komentarz odnośnie kontrolera do Nintendo Revolution. Jego poprzednia wypowiedź na ten temat została bowiem silnie skrytykowana przez fanów. Rein stwierdził, że jego zdanie na temat nowości firmy Nintendo zostało wyjęte z kontekstu i w rzeczywistości w jego opinii przypominające wyglądem pilot do telewizora urządzenie jest świetnym rozwiązaniem, które posłuży do tworzenia nowatorskich gier.

Rein zaprzeczył też plotkom, jakoby jego zdaniem najważniejszym elementem produkcji miałaby być oprawa graficzna. Jak stwierdził, będzie to raczej najbardziej zauważalna zmiana wynikająca z faktu wejścia na rynek konsoli następnej generacji.

Warto dodać, że licencje na opracowany przez Epic Games silnik graficzny Unreal Engine 3 zostały już wykupione m.in. przez Atari, Sony, Microsoft, Silicon Knights oraz twórców serii "Brothers in Arms".

Dowiedz się więcej na temat: przyszłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje