Przenośna konsola od Microsoft coraz bliżej?

Od wielu miesięcy trwają spekulacje jakoby gigant z Redmond pracował nad swoim własnym mobilnym sprzętem pozwalającym na elektroniczną rozrywkę. Wraz z początkiem miesiąca sugestie takie padły prosto z ust samego Billa Gatesa. Nowych informacji związanych z tematem dostarczają New York Post i Reuters.

Szef korporacji na konferencji zorganizowanej przez Wall Street Journal w Kalifornii w oświadczeniu związanym z mobilnymi platformami oświadczył: "Szukamy różnych dróg, aby dostarczyć więcej oprogramowania i sprzętu w tą przestrzeń. Jest tam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia".

Teraz reporterzy powołują się na anonimowe źródła, które potwierdzają plany wejścia na rynek opanowany od lat przez Nintendo, ale to nie ta firma jest postrzegana jako realny konkurent: "Wygląda to dokładnie na konkurencje łeb w łeb z Apple. to naprawdę podejście w stylu Apple, aby kontrolować urządzenie z całym stosem technologii. To zupełnie jak Xbox przeciwko PlayStation" - mówi jeden z cytowanych informatorów.

Wiadomości sugerują, że na czele nowego projektu stoi Robbie Bach, który uprzednio był jednym z głównych projektantów stacjonarnej platformy Xbox. W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy Bach zajmował się promocją sprzętu teraz bardziej skupia się nad opracowaniem jego właściwości.

Urządzenie, które mają otrzymać gracze powinno być przede wszystkim odpowiedzą na popularne odtwarzacze muzyki w formacie MP3, zwłaszcza na multimedialne urządzenia iPod oraz związany z nimi sklep iTunes za pośrednictwem, którego można szybko nabyć m.in. muzykę, odcinki seriali telewizyjnych i książki elektroniczne.

Jednakże trzeba podkreślić. Informacje podane przez New York Post i agencję Reutersa nie wspominają w ogóle o obecnych na rynku platformach PlayStation Portable i Nintendo DS. Podobno urządzenie Microsoftu będzie miało opcje współpracy z konsolą Xbox 360. Firma podpisała już też umowy z wytwórniami Warner Bros. Music i Epic Records (stanowiąca część Sony BMG) o dostarczanie swoich katalogów muzyki w ramach sieciowego sklepu Xbox Live Marketplace.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Redmond | urządzenie | Xbox | gigant | spekulacje | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy