Reklama

Powódź komórkowej gotówki

Zgodnie z wynikami badań, które zostały przeprowadzone przez firmę Screen Digest, rynek gier na telefony komórkowe przyciągnął od września 1999 roku fundusze o wartości 327 mln euro, z czego 56% tej kwoty zostało zainwestowane w samym tylko 2004 roku.

Większa część inwestycji, które składają się na tę sumę pochodzi z prywatnych źródeł - szczególnie od czasu, odkąd rynek gier na telefony komórkowe zaczął nabierać coraz większego znaczenia.

W 2003 roku wydatki na gry na telefony komórkowe pobierane z sieci wynosiły na całym świecie 380 mln euro, a do 2004 roku ta liczba powiększyła się dwukrotnie - do 778 mln euro. Wraz z tym faktem wiele firm przekonało się do potencjału tego rynku.

Wzrost inwestycji pociągnął za sobą oczywiście wydatki ze strony twórców gier. Między 2002 a 2004 rokiem przeciętny fundusz firmy, która zajmuje się tworzeniem gier na telefony komórkowe, zwiększył się z 23 mln euro do 184 mln euro, głównie dzięki wkładowi inwestorów, którzy pospiesznie inwestowali swoje pieniądze, by zabezpieczyć sobie kawałek tortu na przyszłość. Potwierdzają to transakcje zawierane w sektorze firm zajmujących się tworzeniem gier na telefony komórkowe.

Analiza Screen Digest dowodzi, że w 2004 roku doszło do 19 transakcji między firmami tworzącymi gry na telefony komórkowe, podczas gdy w 2003 liczba ta wynosiła 4, a w 2002 tylko 2.

Gry Java na najbardziej popularne modele telefonów komórkowych znajdziecie także w naszym serwisie: http://gryjava.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy