Reklama

Polski MMOG na komórki

Jadę metrem na uczelnię, wpatrzony w ekran telefonu. Tyle widzą inni, ale to tylko część prawdy. W rzeczywistości toczę walkę na śmierć i życie, siedząc w kokpicie gigantycznego xyber mecha. Jest koniec XXI wieku. Mój przeciwnik to członek obcej rasy z sąsiedniego układu gwiezdnego. W rzeczywistości może siedzieć w tym samym metrze, dwa miejsca dalej. Tak samo jak ja zatopiony w ekranie telefonu.

Być może tak właśnie będzie niedługo wyglądać podróż metrem przeciętnego posiadacza komórki. I to właśnie tutaj, w Polsce, wychodzi na światło dzienne nowy produkt z dziedziny rozrywki mobilnej, stworzony przez Mobile Entertainment Europe oraz One2Tribe. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest to gra, której główną ideą są walki pomiędzy posiadaczami telefonów komórkowych.

Gracz na początku zabawy wybiera sobie model mecha i jego wyposażanie. Potem może go modyfikować i ulepszać, możliwy jest także trening. Walki odbywają się w systemie turowym, gracze walczą jeden na jednego na wirtualnej arenie. Absolutną nowością jest, że lokalizacja gracza w świecie gry jest przybliżona do rzeczywistego miejsca pobytu jego telefonu. Wszystkie działania w grze opierają się na krótkich wiadomościach tekstowych premium SMS. Społeczność ma do dyspozycji portal internetowy, z najnowszymi wieściami ze świata gry, rankingiem najlepszych graczy oraz forum. Dodatkowo poprzez portal możliwe jest ulepszanie mecha, zmiana jego uzbrojenia i konfiguracji. W ten sposób oba kanały - sms i internet - uzupełniają się.

"Xyber Mech" to pierwsza gra typu Mass Multiplayer Online Game w Polsce i jedna z nielicznych tego rodzaju na świecie.

Gra została stworzona dla Plus GSM, korzystać z niej mogą tylko abonenci tej sieci.

(MEE)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy