Plaga osobistych e-maili

Jak wykazały ostatnie analizy przeprowadzone w dużych brytyjskich firmach, co piąty mail trafiający na ich konta pocztowe ma naturę osobistą.

Firma Email Systems na podstawie tych badań opracowuje system zdolny do skutecznego monitorowania przepływu poczty elektronicznej poprzez firmowe serwery. Ma on być na tyle skuteczny, aby administratorzy mogli szybko i łatwo wyłapywać osobników nadużywających poczty do celów osobistych w czasie pracy.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, ma to doprowadzić do zwiększenia wydajności pracy oraz zmniejszyć ruch generowany na serwerach firmowych.

Jak mówi Neil Hammerton pracownicy nie powinni obawiać się "oka Wielkiego Brata", który śledzi ich poczynania. Chodzi jedynie o wyeliminowanie niepotrzebnego strumienia prywatnych maili. Programiści głowią się na tym, jak ostatecznie rozwiązać sprawę autoresponderów, które są aktywowane w czasie nieobecności niektórych pracowników.

Ich działanie jest dwutorowe - ułatwiają życie firmie, gdyż klienci są automatycznie powiadamiani o nieobecności niektórych jej pracowników, ale mogą też odpowiadać na prywatne e-maile kierowane do tej osoby.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ANALIZY | firma | konta | Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji | plaga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy