Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Peacemakers

Format: Win95/98 PC-CD ROM

Reklama

Data premiery: listopad 2000

Rodzaj gry: Strategiczna

O grze :

O ,,PEACEMAKERS'', dziele Ubi Soft i Mathematiques Appliquees S.A. (MASA), mówi sie, że zapowiada nową generację 3D RTS, ponieważ wprowadza nowe reguły konfliktu, przykładając wielką wagę do propagandy. Akcja gry toczy się na początku XXI wieku. Pieć najpotężniejszych mocarstw założyło International Corps for Peace (ICP), organizację mającą na celu utrzymanie pokoju na świecie. Jednak nie bardzo im się to udaje i w efekcie wybucha wiele konfliktów o podłożu rasowym i kulturowym.

Warte zauważenia jest to, że gracz może sam zdecydować czy stanie w obronie IPC czy też jako dyktator. W każdym z przypadków nie tylko trzeba umiejętnie pokierować oddziałami i wybrać odpowiednią taktykę walki, ale przede wszystkim dbać o poparcie społeczeństwa. Często to właśnie zdobyta opinia i popularność zdecydują o powodzeniu kampanii. Dlatego trzeba stale pokazywac się w mediach i przekonywać, by ludzie powierzyli graczowi ,,siłę'' w postaci większego budżetu i lepszej technologii.

Mogłoby się wydawać, że skoro to opinia publiczna jest taka istotna to niewielką wagę przywiązywac trzeba do strategii i taktyki. A to nie prawda. Po pierwsze trzeba dorównać jednostkom wroga o wysokiej sztucznej inteligencji, które w dodatku reagują jak samodzielne, trudnoprzewidywalne postaci. Trzeba podkreślić, że stosując tę samą taktykę można wygrać tylko dwa razy. Za trzecim razem trzeba znaleźć słabe strony przeciwników i bezwzglednie je wykorzystać. Taka okazja może się nie powtórzyć. Przeciwnicy nie są niepokonani, szczególnie, że jednym z silnych atrybutów gracza, jako dowódcy sprzymierzonych, jest jego umiejetność rozwoju i przystosowania się do specyfiki poszczególnych misji.

Posiadaną inteligencję będzie można wykorzystać w ciągu 16 misji podczas 2 kampanii. Do dyspozycji na są setki komend, obszerny zestaw broni z wieloma opcjami dostosowania, różne rodzaje jednostek bojowych, co czyni z kampani złożoną, strategiczną rozgrywkę.

Szeroką panoramę działań wojennych gra zawdzięcza w pełni trójwymiarowemu środowisku, które pozwala użytkownikom doświadczać bitew z różnych punktów widzenia.

Wszystko to przekłada się na dużą grywalność ,,Peacemakers''. Rozbudowany model strategiczny równoważony jest wartką akcją na przedpolach wroga. Nie tylko fani RTS'ów będą zadowoleni.

Gra zostanie wydana przez firmę LEM w listopadzie 2000 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje