Reklama

Pad do Saturna powraca

Dobre rozwiązanie nigdy nie wychodzą z mody. Dlatego Sega wprowadzi do sprzedaży komputerową wersję legendarnego wśród zagorzałych konsolowych graczy gamepada dla konsoli Saturn.

Początkowo klasyczny gamepad był dołączany do pakietu z grą "Puyo Po Fever", którego premiera miała miejsce w czerwcu w Japonii. Jednak jego przyjęcie było na tyle entuzjastyczne, że producent zdecydował się na sprzedaż kontrolera także bez gry.

Urządzenie jest podłączane przez port USB, współpracuje z komputerami PC i Mac. Jego sprzedaż w Japonii rozpocznie się 23 lipca, cena wyniesie 3129 jenów (równowartość 105 PLN). Europejczycy będą mogli kupić gamepad przez Internet. Urządzenie oferowane w pakiecie z grą miało - podobnie jak oryginał - kolor czarny, wersja sprzedawana "solo" ma perłowo-białą obudowę. Choć jak na dzisiejsze standardy gamepad do konsoli Sega Saturn prezentuje się dość ubogo, wciąż uważany jest za jeden z najbardziej wygodnych kontrolerów w historii branży gier.

Sega Saturn zadebiutowała w Japonii w listopadzie 1994. Znikła z rynku po czterech latach, nie wytrzymując konkurencji ze strony ówczesnego debiutanta w branży gier - firmy Sony i jej konsoli PlayStation.

Reklama(4D)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy