Outforce PL

Producenci i wydawcy: Infinite Loop, Pan Interactive Publ. O3 Games

Wydawca w Polsce: Coda

Wymagania minimalne: Pentium II 233 MHz, 64 MB RAM, Windows 95/98/2000, CD ROM 8x, 300 MB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 7.0, mysz i klawiatura.


Wymagania rekomendowane: Pentium III 700 MHz lub szybszy, 128 MB RAM, Windows 95/98/2000, CD ROM 16x, 650 MB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 7.0 lub nowszy, mysz i klawiatura.


Ocena: 8/10



Wstęp

Gra The Outforce w wersji polskiej to wspaniały RTS, który rozgrywa się w XXV wieku naszej ery. Po zniszczeniu ziemi przez wielką asteroidę, resztka ziemian musiała szukać jakiejś alternatywy do życia. Szybko ją oczywiście znaleźli. Nowym domem okazała się odległa galaktyka zamieszkiwana przez dwie walczące ze sobą rasy: Crion oraz Gobelin. Jedyną możliwością zamieszkania w nowych warunkach, było zniszczenie obydwu ras.

Reklama

Fabuła gry oczywiście nie jest zbytnio rozbudowana. Nie zachwyca ona również żadną oryginalnością. Ale trzeźwo patrząc w tym gatunku już chyba wszystko zostało wymyślone oraz chyba wszystkie warianty historii ras zostały wykorzystane.

Instalacja

Instalacja gry przebiegła w moim przypadku bez żadnych przeszkód. Instalator prowadzi użytkownika krok po kroku przez kolejne menu instalacyjne aż do samego końca. Podczas instalacji możemy wybrać jej trzy rodzaje:

minimalną

standardową oraz

własną

Każda z nich zajmuje od 240 do 650 MB zajętej przestrzeni dyskowej. Nie jest to mało ale też nie tragicznie dużo jak na dzisiejsze realia.

Grafika

Poziom graficzny gry The Outforce stoi na wysokim poziomie. Wszystkie plansze wykonane są w pełnym trójwymiarze. Jednak jednostkami możemy poruszać się w swobodny sposób tylko w dwóch wymiarach. Trzecia oś jest tylko w cząstkowym stopniu wykorzystywana i nie mamy przy jej kontroli zbyt wiele do powiedzenia (nachodzenie na siebie statków i budowli).
Tła podczas misji są niesamowite. Nie przypominają one żadnych teł z gier, które obecnie pojawiły się w sprzedaży. Podobne są one do różnokolorowych chmur albo mgieł, które między sobą przenikają. Plansze podczas wczytywania misji są równie ładnie wykonane jak i grafika w grze. Jedyne co mnie trochę razi to spartańskie menu. Jest ono wykonane bardziej tekstowo niż graficznie. Jednostki i budowle są przygotowane w każdym calu. Wszystkie są wspaniale animowane (widać ruszające się elementy mechaniczne oraz rozbłyski kontrolek i światełek). Mam również wspaniałą wiadomość dla posiadaczy trochę słabszych komputerów. Otóż w grę możemy już grać w rozdzielczości 640 na 480 dpi. Powoduje to że ludzie, którzy posiadają komputery z procesorami Pentium 233 MHz mogą rozkoszować się rozgrywką bez żadnych opóźnień i przekłamań w grafice. Jednak ludzie bardziej wymagający mogą ustawić sobie rozdzielczość nawet na 1152 na 864 dpi. Jest to zarazem pamięciożerne oraz procesożerne rozwiązanie jednak grafika powala wtedy na kolana.

Co jeszcze?

A jak wygląda rozgrywka. Otóż podczas gry nie mamy ograniczonych środków do rozbudowy naszego zaplecza. Surowce są odnawialne co, oznacza że nie musimy obawiać się o ich brak. Co to dla nas oznacza? Będziemy mogli prowadzić szybszą rozgrywkę oraz będziemy musieli bardziej budować naszą linię obronną. A jest w czym wybierać. Każda z ras posiada kilkadziesiąt różnych jednostek i budowli obronnych.



Gra posiada również bardzo rozbudowany system kontroli jednostek. Możemy wydawać bardzo skomplikowane komunikaty do kierowania naszymi legionami zagłady.



Wadą gry są chyba zbyt monotonne i podobne do siebie misje w trybie singleplayer. Większość z nich zaczyna się od podstaw czyli od rozbudowy infrastruktury naszej bazy. Na początku błąd ten nie przeszkadza jednak później wręcz on przeszkadza i odpycha od gry. Misje te powinny być bardziej zróżnicowane i podzielone na kilka etapów.



Muzyka

No cóż . O muzyce nie można powiedzieć, podobnie jak o grafice, nic złego. Muzyka oraz efekty dźwiękowe stoją na przyzwoitym, a nawet powiedział bym, wysokim poziomie. Gra posiada wspaniałe trójwymiarowe efekty dźwiękowe, którymi możemy rozkoszować się już w pierwszym filmiku (w intrze). Poza tym twórcy gry zastosowali innowacyjne rozwiązanie. Jeżeli znudzi nam się podkład muzyczny z gry to możemy wtedy wgrać sobie swoje utwory zapisane jako mp3. Potem wystarczy w opcjach tylko skazać stworzoną playlistę i już rozkoszujemy się własnymi utworami.

Podsumowanie

Podsumowując. Gra stworzona przez dość nieznane firmy jest naprawdę dobra i może śmiało konkurować z największymi super produkcjami z gatunku RTS. Posiada ona bardzo dobrą grafikę, dobrą animację, wspaniałe efekty dźwiękowe, powalające na kolana niektóre wstawki filmowe, uczące się AI komputera oraz wiele innych opcji. Gra w Polsce wydawana jest w pudełku na płyty DVD w cenie 99 złotych, co stawia grę w dość dobrej sytuacji. Jedyne co może trochę pozostawiać do życzenia to polskie tłumaczenie. Nie razi ono słuchacza ale również nie wybija się ono niczym szczególnym. Jednym słowem gra jest warta polecenia, a już na pewno powinna znaleźć się na półce każdego maniaka strategii.




Podobna gra
Strona WWW
Demo
Galeria zdjęć
Dark Conspiracy
www.outforce.com
brak
brak

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wydawca | wydawcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy