Reklama

Odwrót Microsoftu

Firma THQ poinformowała, że stała się właścicielem dwóch studiów deweloperskich, które do niedawna należały do Microsoftu. Pierwsze z nich to Indie Build (znane z gier "Amper" i "Links") znajdujące się w Salt Lake City, a drugie to Power and Magic Developments ("Top Spin") z siedzibą w Paryżu.

Jak na razie nie wiadomo pod czyim szyldem będą wydawać wymienieni wyżej deweloperzy. W grę wchodzą trzy opcje - Rockstar Games, Gathering lub Global Star.

To ostatnie posunięcie jest kontynuacją polityki Microsoft Game Studios, którą firma konsekwentnie uprawia od pewnego czasu. Najpierw w styczniu 2004 roku przerwano prace nad MMORPG "Mythica". Następnie w marcu zarzucono dwa projekty "Psychonauts" i "Oddworld Stranger", które w następstwie odkupiło od Microsoftu wydawnictwo Electronic Arts. Kolejnym posunięciem było zarzucenie prac nad konsolowym MMORPG "True Fantasy Live Online", a w sierpniu zamknięto departament zajmujący się grami sportowymi (XSN Sports Departament), który był odpowiedzialny za "NFL Feler", "NHL Rivals" oraz "Inside Driver".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy