Reklama

Oblivion nie trafi na sprzęt Sony?

Od kilku dni po sieci krążą plotki, jakoby czwarta edycja popularnej serii RPG "The Elder Scrolls" miała doczekać się edycji na PlayStation 3 oraz mobilne PlayStation Portable. Informacje zostały dopiero teraz zanegowane przez producentów gry.

Wraz z początkiem tygodnia na łamach forum internetowego Gaming Age pojawiła się informacja, że kilka osób weszło w posiadanie listy wydawniczej firmy Bethesda Softworks. Podobno zgodnie z podanymi na tym dokumencie informacjami ostatni hit studia miałby trafić do sprzedaży w listopadzie w wersjach dla najnowszej konsoli Sony w okolicach jej premiery oraz dostępne już od roku mniejsze PSP.

Pete Hines reprezentujący Bethesda stwierdził, że firma takich planów nie ma. Niemniej zaskakująca jest reakcja prasy. Dziennikarze kilku branżowych serwisów kwitują sprawę prosto: firma nie podała jeszcze swoich planów na targi E3 i podczas tych targów wszystko jest możliwe.

"The Elder Scrolls IV: Oblivion" na konsole Sony PlayStation 3 byłoby krokiem, który przeniósłby firmie same korzyści finansowe - sugerują reporterzy Gamasutra, podając szereg argumentów. Otóż zgodnie ze statystykami NPD w marcu w Ameryce Północnej gra została uznana za najlepiej sprzedającą się produkcję na PC oraz trzecią pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy pośród wszystkich tytułów wydanych na wszelkie platformy w tym okresie czasu. Do tego edycja na Xboxa 360 została uznana za najszybciej sprzedającą się do tej pory grą na ten sprzęt.

Brytyjski Eurogamer cytuje krótkie oświadczenie prasowe od Bethesda: "W chwili obecnej nie zapowiedzieliśmy 'Oblivion' na żadną platformę inną niż PC i Xbox 360". W reakcji na to stwierdzenie na forum Gaming Age pojawiła się następująca wypowiedź: "Jeśli ta wiadomość nie jest prawdą, to tylko dlatego, że jacyś idioci zajmujący się sprzedażą gier w Bethesda wysłali błędne informacje".

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | plotki | edycja | sprzęt | playstation 3 | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje