Reklama

Niewiadome Microsoftu

Microsoft ogłosił, że jego konsola Xbox 2 będzie wyposażona w port, w którym będzie można zamontować przenośny dysk twardy, co pozwoli zwiększyć możliwości zestawu bazowego o element służący do przechowywania dużej ilości danych.

Informacje te zostały podane przez serwis Engadget, który podał nawet, jak ma wyglądać sposób montowania dysku - mianowicie będzie on podłączany na płasko na górze konsoli. Doniesienia te są zgodne z informacjami producentów gier na nadchodzące konsole następnej generacji, gdyż ci utrzymują, że Microsoft podawał, iż jego nowy system będzie wyposażony w urządzenie do przechowywania danych.

Fakty te uwierzytelniają krążącą od jakiegoś czasu informację, że Xbox 2 będzie dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach - z dyskiem i bez - i że będzie możliwość ulepszenia zestawu poprzez dokupienie urządzenia do przechowywania danych. Celowo używamy takiego stwierdzenia, ponieważ nie wiadomo jeszcze, czy będzie to klasyczny dysk twardy, czy też innego rodzaju nośnik danych.

Engadget uraczył społeczność graczy również informacjami, jakoby kolejna konsola Xbox miała mieć nazwę marketingową Xbox 360, jako że firma jest zdecydowana nie wprowadzać do nazwy swojego nowego urządzenia cyferki "2" (podobnie zresztą jak Sony, które chce zarzucić numeryczny system oznaczeń wraz z wprowadzeniem nowej wersji PlayStation).

Microsoft twierdzi, że bierze pod uwagę różne nazwy dla nowej platformy, jednak jak na razie jedynym oficjalnie podanym nazewnictwem dla nowego urządzenia jest jego oznaczenie kodowe "Xenon". Jakkolwiek będzie się nazywała nowa konsola - Xbox 360, Xbox NeXt czy NeXtBox - to po doniesieniach serwisu The Inquirer, że nazwa nowego systemu operacyjnego Microsoftu to Windows e-XPedition, musicie przyznać, iż panowie z Microsoftu mają sporego bzika na punkcie literki X.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy