N-Gage: 1,3 mln sprzedanych konsolek

"Tomb Raider" albo "FIFA" na komórce? Jeśli przed oczami pojawia Ci się obraz dwuwymiarowej gierki, w której trzy piksele udają bohatera i przeciwników, to znaczy, że nie miałeś jeszcze w rękach mobilnej konsoli Nokia N-Gage i nie jesteś jednym z ponad milionowego grona klientów fińskiego koncernu.

Nokia sporządziła właśnie raporty ze sprzedaży za czwarty kwartał 2004, czyli za okres od października do końca grudnia. Jak wynika z raportu, firmie udało im się sprzedać już 1,3 mln sztuk konsoli N-Gage.

Jest to podsumowanie wyników sprzedaży dwóch telefonicznych kombajnów: N-Gage i N-Gage QD. Są one w pełni kompatybilne, choć różnią się wzornictwem i funkcjami. N-Gage QD to ulepszona wersja pierwszej edycji urządzenia. Różni się od niej m.in. wymiarami - pomimo iż N-Gage QD jest "odchudzona", to urządzenia wciąż może odtwarzać pliki MP3. N-Gage QD ma zainstalowane oprogramowanie N-Gage Arena Launcher, dające bezpośredni dostęp do świata mobilnych gier, a przez telefon rozmawia się już normalnie, bez konieczności trzymania węższej krawędzi przy uchu.

Na N-Gage jest możliwe granie w popularnego z różnego typu telefonów "węża". Ta znana wszystkim gra jest udostępniona w sieci w atrakcyjnej, trójwymiarowej wersji. "Snake 3D" pobrany na jedną konsolę może z niej być przekazany do innych dzięki systemowi bluetooth.

Nokia napomknęła także o kilku ciekawych grach, które są kompatybilne z konsolką N-Gage: "Pathway to Glory" to niezwykle szczegółowa i zgodna z prawdą historyczną gra wojenna; "Pocket Kingdom" to strategiczna gra online dla dużej liczby osób; a "Colin McRae Rally" to mobilna wersja legendarnej gry rajdowej.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: obraz | Nokia | FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy