Reklama

Myst V zakończy serię

Firma Ubisoft i producent pierwszej odsłony serii "Myst", studio Cyan Worlds, zapowiadają kolejną część sagi: "Myst V: End of Ages". Piąta część tworzona jest pod kierownictwem Randa Millera ze studia Cyan i ma być podsumowaniem wszystkich dotychczasowych części "Mysta", które ukazały się w przeciągu minionych 9 lat.

Seria "Myst" kontynuowana jest od 1996 roku, kiedy to ukazała się pierwsza część, która okazała się przełomem w kategorii gier przygodowych. Była to jedna z pierwszych gier wykorzystujących rozwijającą się jeszcze wtedy technologię multimedialną. Grafika opierająca się na pięknie renderowanych tłach, nawigacja typu point&click oraz arcytrudne i ciekawe zagadki sprawiły, że gra sprzedawała się bardzo dobrze i zyskała wielu zagorzałych zwolenników.

Nowe części "Mysta" wychodziły regularnie, a każda z nich oferowała coraz to lepsze rozwiązania graficzne i coraz bardziej rozbudowaną fabułę, zachowując przy tym charakterystyczne cechy pierwszej części, które doprowadziły do jej sukcesu: intuicyjny system sterowania oraz wymagające zagadki.

"Myst V: End of Ages" ma być powrotem do korzeni. Fabuła najnowszej części rozpocznie się w miejscu, gdzie zakończyła się historia oryginalnego "Mysta" z 1996 roku. Możemy spodziewać się świetnej grafiki, która stała się przez lata znakiem firmowym serii. Jak zapowiedział prezes Cyan Worlds - Rand Miller, "Myst V: End of Ages" ma być podsumowaniem historii "Myst", prowadząc opowieść do zakończenia.

Najnowszy "Myst" prawdopodobnie ukaże się na platformy PC i Mac jeszcze tej jesieni.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: studio | firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje